Nov 11, 2018 - Sunday 12:30 pm

Swiss 2 Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.03 Silver 1 64.00 Thomas SmithPlymouth, MN Rita XistrisPlymouth, MN Richard NordengWaunakee, WI Ann NordengWaunakee, WI
3.02 Silver 2 1 53.00 Dean WhitewayLa Crosse, WI Henry ThibaultLa Crosse, WI Linda MillsOnalaska, WI Mardi DemlLa Crosse, WI
2.27 Silver 3 52.00 Adam GewissElk Mound, WI John MorganMadison, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI Arthur FlashinskiWausau, WI
1.93 Silver 4 2 1 50.00 James BloedornLa Crosse, WI Gary ReberEau Claire, WI Jeanne ReberEau Claire, WI Paul MorganMadison, WI
1.45 Silver 3 2 45.00 Valerie McGrathWabasha, MN Pushpa PrakashRochester, MN Marie NelsonRochester, MN Colleen StaceyZumbro Falls, MN
1.08 Silver 4 38.00 Judyann TerraultPowers, MI Carla ChropkowskiRhinelander, WI Jeffrey CopseyLa Crosse, WI Fred AhlstromOnalaska, WI

Recaps

Section BB

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
10 Thomas Smith Rita Xistris Richard Nordeng Ann Nordeng A 1 - - - - - 64.00 0.00 64.00 4.03 Silver
12 Dean Whiteway Henry Thibault Linda Mills Mardi Deml B 2 1 - - - - 53.00 0.00 53.00 3.02 Silver
1 Adam Gewiss John Morgan Paolo Ranaldi Arthur Flashinski A 3 - - - - - 52.00 0.00 52.00 2.27 Silver
7 James Bloedorn Gary Reber Jeanne Reber Paul Morgan C 4 2 1 - - - 50.00 0.00 50.00 1.93 Silver
6 Valerie McGrath Pushpa Prakash Marie Nelson Colleen Stacey C - 3 2 - - - 45.00 0.00 45.00 1.45 Silver
5 Judyann Terrault Carla Chropkowski Jeffrey Copsey Fred Ahlstrom C - 4 - - - - 38.00 0.00 38.00 1.08 Silver
4 Thomas Kite Carol Buhlman Maura Nash Deborah Ridenour B - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.23 Silver
2 Layne Vinje Barbara Wijdicks Joyce Lewis Michael Salscheider C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.35 Silver
8 Mary Ann Romberg Caroline Pieper Marge Jones Carol Konrad B - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.46 Silver
9 David Melin Martin Glenz Sandra Manglitz Maria Roswall B - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.46 Silver
11 John Munson Janet Munson Marla Engbloom Mary Bolen C - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.23 Silver
3 Jeri Sebo Mary Peterson Laurie Gabrielson Susan Tompkins-Law C - - - - - - 20.00 0.00 20.00 0.23 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results