Nov 11, 2018 - Sunday 9:00 am

Swiss 1 Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.22 Silver 1 66.00 Adam GewissElk Mound, WI John MorganMadison, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI Arthur FlashinskiWausau, WI
3.17 Silver 2 58.00 Thomas SmithPlymouth, MN Rita XistrisPlymouth, MN Richard NordengWaunakee, WI Ann NordengWaunakee, WI
2.70 Silver 3 1 50.00 Dean WhitewayLa Crosse, WI Henry ThibaultLa Crosse, WI Linda MillsOnalaska, WI Mardi DemlLa Crosse, WI
2.03 Silver 4 2 1 46.00 Judyann TerraultPowers, MI Carla ChropkowskiRhinelander, WI Jeffrey CopseyLa Crosse, WI Fred AhlstromOnalaska, WI
1.52 Silver 5 3 2 44.00 Jeri SeboLa Crosse, WI Mary PetersonLa Crescent, MN Laurie GabrielsonOnalaska, WI Susan Tompkins-LawLa Crosse, WI
1.14 Silver 4 43.00 Layne VinjeRochester, MN Barbara WijdicksRochester, MN Joyce LewisRochester, MN Michael SalscheiderRochester, MN

Recaps

Section AA

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
2 Adam Gewiss John Morgan Paolo Ranaldi Arthur Flashinski A 1 - - - - - 66.00 0.00 66.00 4.22 Silver
11 Thomas Smith Rita Xistris Richard Nordeng Ann Nordeng A 2 - - - - - 58.00 0.00 58.00 3.17 Silver
13 Dean Whiteway Henry Thibault Linda Mills Mardi Deml B 3 1 - - - - 50.00 0.00 50.00 2.70 Silver
6 Judyann Terrault Carla Chropkowski Jeffrey Copsey Fred Ahlstrom C 4 2 1 - - - 46.00 0.00 46.00 2.03 Silver
4 Jeri Sebo Mary Peterson Laurie Gabrielson Susan Tompkins-Law C 5 3 2 - - - 44.00 0.00 44.00 1.52 Silver
3 Layne Vinje Barbara Wijdicks Joyce Lewis Michael Salscheider C - 4 - - - - 43.00 0.00 43.00 1.14 Silver
10 David Melin Martin Glenz Sandra Manglitz Maria Roswall B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.35 Silver
7 Valerie McGrath Pushpa Prakash Marie Nelson Colleen Stacey C - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.46 Silver
9 Mary Ann Romberg Caroline Pieper Marge Jones Carol Konrad B - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.46 Silver
1 Mollie Freier Emalyn Nikstad Cerona Stevens Karen Reese B - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.46 Silver
8 James Bloedorn Gary Reber Jeanne Reber Paul Morgan C - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.35 Silver
5 Thomas Kite Carol Buhlman Maura Nash Deborah Ridenour B - - - - - - 19.00 0.00 19.00
12 John Munson Janet Munson Marla Engbloom Mary Bolen C - - - - - - 17.00 0.00 17.00

Bracket

Bracket available from Fast Results