Oct 23, 2018 - Tuesday 9:00 am

Tues-Wed Compact Knockout 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.79 Gold 1 Patti LustigLittle River, SC Mollie WilliamsOcean Isle Bch, NC Nancy CollinsCarolina Shores, NC Bill CollinsCarolina Shores, NC
5.45 Gold 2 Laura NormanGreensboro, NC Leslie MarchutJamestown, NC Michael WilliamsWest Palm Beach, FL Fran TewkesburyGreensboro, NC
3.51 Gold 3 Lee WilcoxBlack Mountain, NC Sandra FolkenAsheville, NC Max ShawAsheville, NC Paul WesterveltAsheville, NC
2.73 Gold 4 Thomas ByrneHolden Beach, NC James LockleyOak Island, NC Roger HillMyrtle Beach, SC John EdeFort Mill, SC

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Polly Arnold Edith Walker Cecily Murray Ellen Jackson A - - - - - - -0.01 0.00 0.78 Red
11 Lee Wilcox Sandra Folken Max Shaw Paul Westervelt A 3 - - - - - -0.01 0.00 3.51 Gold
10 Anne Atwood Christine D Ambra Drew Wilson Carolyn Wilson A - - - - - - -0.01 0.00
9 Ann Priest Kathryn Dunn Barbara McGee Frances Boyd A - - - - - - -0.01 0.00 1.17 Red
8 Patti Lustig Mollie Williams Nancy Collins Bill Collins A 1 - - - - - -0.01 0.00 7.79 Gold
7 Thomas Byrne James Lockley Roger Hill John Ede A 4 - - - - - -0.01 0.00 2.73 Gold
6 Laura Norman Leslie Marchut Michael Williams Fran Tewkesbury A 2 - - - - - -0.01 0.00 5.45 Gold
5 Mitchell Riley Blondelle Grant Kathryn Kimmerling Barry Pope A - - - - - - -0.01 0.00 0.39 Red
4 Madeleine Kaye Rosalie Mislowsky Laura Henderson Maryann Cotter A - - - - - - -0.01 0.00 1.17 Red
3 Charles Marshall Gary Zadjeika Michael Mendelsohn Carmina Diaz A - - - - - - -0.01 0.00
2 Kathy Chiulli Peggy Haigler Barbara Kelley Debbie Morris A - - - - - - -0.01 0.00 0.39 Red
12 Richard Nadol Malcolm Fages Shirley Fages Rosalie Crouch A - - - - - - -0.01 0.00 0.39 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results