Sep 02, 2018 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted B/C Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.65 Silver 1 98.00 James DoughertyOverland Park, KS Nancy SchmittLees Summit, MO Evelyn LynchBlue Springs, MO Hazel KuhnIndependence, MO
3.49 Silver 2 1 85.00 C ShipleyKansas City, MO Dixie WantochOverland Park, KS David StaggKansas City, MO John KlingnerOverland Park, KS
2.62 Silver 3 2 84.00 Jane PettingerKansas City, MO Monika BurrisGladstone, MO Margaret RandleKansas City, MO Mike DavisGladstone, MO
1.96 Silver 4 82.00 Rebecca WalkerPleasant Hill, MO Susan SwansonLeawood, KS Jeanie BrownLake Quivira, KS Terry MartinMission Hills, KS
1.55 Silver 5 3 81.00 Barbara WaldronOverland Park, KS Aline ZimmerLake Quivira, KS Brad EllisLeawood, KS Baruch KaelterLeawood, KS
1.16 Silver 4 77.00 Colleen PolskyOverland Park, KS Jeanne KyteLeawood, KS Carla SaverinoCountry Club, MO Janice StropSaint Joseph, MO

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C B C
14 James Dougherty Nancy Schmitt Evelyn Lynch Hazel Kuhn B 1 - - - - - 98.00 0.00 98.00 4.65 Silver
16 C Shipley Dixie Wantoch David Stagg John Klingner C 2 1 - - - - 85.00 0.00 85.00 3.49 Silver
9 Jane Pettinger Monika Burris Margaret Randle Mike Davis C 3 2 - - - - 84.00 0.00 84.00 2.62 Silver
7 Rebecca Walker Susan Swanson Jeanie Brown Terry Martin B 4 - - - - - 82.00 0.00 82.00 1.96 Silver
3 Barbara Waldron Aline Zimmer Brad Ellis Baruch Kaelter C 5 3 - - - - 81.00 0.00 81.00 1.55 Silver
15 Colleen Polsky Jeanne Kyte Carla Saverino Janice Strop C - 4 - - - - 77.00 0.00 77.00 1.16 Silver
6 Kelley Bremer Janice Bremer Mary Alice Nelson Arnold Nelson Jr B - - - - - - 71.00 0.00 71.00 0.68 Silver
13 Sandra Loos Richard Focht Margi Smith Jan Dyhouse C - - - - - - 70.00 0.00 70.00 0.60 Silver
1 Carol Marks Cherryl Mitchell Maggie Frick Wynne Begun B - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.68 Silver
11 Robert Dailey Glen Hadaway Phil Hodes Robert Guenther B - - - - - - 68.00 0.00 68.00 0.51 Silver
10 Richard Reese Richard Mellinger Mareke Campbell Jim Dorman C - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.51 Silver
8 Claudia Broaddus Lucy Stinson Erna Jean Hinkle Jean Howard B - - - - - - 63.00 0.00 63.00 0.34 Silver
2 Betty Conlan Mary Schneider Glenn Smith James Casaert C - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.51 Silver
5 Ernest Rosenthal Robert Tung Peter Schaff Gary Urkevich B - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.43 Silver
12 Judy Woodfill John Woodfill Elizabeth Allen Sandy Palmer C - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.51 Silver
4 Bruce Blair Gerald Evans Lola Plummer Martha South C - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.17 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results