Aug 19, 2018 - Sunday 10:00 am

Open Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.53 Silver 1 1 108.00 Steve WeltonSanta Barbara, CA Jeffrey RawlingsSanta Barbara, CA Tom McCrackinAlbuquerque, NM Kalon KelleySanta Barbara, CA
5.60 Silver 2/3 2 1 76.00 Hal SaundersSanta Barbara, CA Dawn LigonSanta Barbara, CA Don ElconinSanta Barbara, CA Stephen PuchliSanta Barbara, CA
5.60 Silver 2/3 76.00 Freddie StrausEncino, CA Janice RichterWoodland Hills, CA Michael GosnellWalnut Creek, CA Julia GosnellWalnut Creek, CA
3.60 Silver 4 3 73.00 Helena McGahaganGoleta, CA Owen RothGoleta, CA Margaret SplittgerberSanta Barbara, CA David RoeSanta Barbara, CA
2.84 Silver 5 69.00 Mark BartusekSanta Barbara, CA Rick PanterSanta Barbara, CA William BeallSanta Barbara, CA Jack YeasleyGoleta, CA
1.66 Silver 4 62.00 James EdmondsonSanta Barbara, CA Judy EdmondsonSanta Barbara, CA Robert KarrikerPaso Robles, CA A Heidi KarrikerPaso Robles, CA

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
12 Steve Welton Jeffrey Rawlings Tom McCrackin Kalon Kelley B 1 1 - - - - 108.00 0.00 108.00 8.53 Silver
16 Freddie Straus Janice Richter Michael Gosnell Julia Gosnell A 2/3 - - - - - 76.00 0.00 76.00 5.60 Silver
4 Hal Saunders Dawn Ligon Don Elconin Stephen Puchli C 2/3 2 1 - - - 76.00 0.00 76.00 5.60 Silver
9 Helena McGahagan Owen Roth Margaret Splittgerber David Roe B 4 3 - - - - 73.00 0.00 73.00 3.60 Silver
7 Mark Bartusek Rick Panter William Beall Jack Yeasley A 5 - - - - - 69.00 0.00 69.00 2.84 Silver
14 John Whittlesey Robert Hollman Robert Bigoni Frances Pangburn A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.08 Silver
2 James Edmondson Judy Edmondson Robert Karriker A Heidi Karriker B - 4 - - - - 62.00 0.00 62.00 1.66 Silver
8 Robert Greene Norma Shaw Michelle Rosenzweig Tish Gainey B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.08 Silver
13 Jerold Rose Alan Golden Phillip Calloway Wayne Beagle B - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.72 Silver
5 Bob Gruber Linda Gruber Carole Cardinal Alain Cardinal A - - - - - - 53.00 0.00 53.00 1.08 Silver
3 Michael Kudrna Genevieve Konop Doris Dunn Caroline Bowman B - - - - - - 52.00 0.00 52.00 1.08 Silver
10 Roy Ladd Albert Stock Ruth Baker Paula Olivares B - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.72 Silver
11 Nancy Trotter Virginia Trautwein Judith Mack Doris Amory C - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.72 Silver
1 Margaret Wahlborg Ronald Morris Deborah Steffen Susan Panter B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.36 Silver
6 Jennifer Royal Julie Nadel Etty Yenni Norma Zuchowicz B - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.72 Silver
15 Claude Case Susan Case John Shribbs Patricia Shribbs C - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.36 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results