Jun 23, 2018 - Saturday 9:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.13 Silver 1 61.00 Wayne ReynoldsClearwater, MN Paul SitzRamsey, MN Linda WebbFargo, ND Frank KnierFargo, ND
3.85 Silver 2 57.00 Mary OlsonAnnandale, MN Wendy TurkColorado Spgs, CO Chris ChampionColorado Spgs, CO Richard OlsonAnnandale, MN
2.89 Silver 3 54.00 Joseph KoesterBrooklyn Park, MN John CrouchMinneapolis, MN Maurice EvansWilmer, MN Vernon EvansRedfield, SD
2.20 Silver 4 1 50.00 James BloedornLa Crosse, WI Ted PeckLa Crosse, WI Nancy WentzelEden Prairie, MN Ellen EidPlymouth, MN
1.65 Silver 5 2 48.00 Robert LeightonFoley, MN Michael LeightonGrafton, ND Jean LeightonSaint Cloud, MN S. Gail ArnottWinnipeg, MB
1.24 Silver 3 47.00 Rick BredlieSaint Cloud, MN Kathleen BredlieSaint Cloud, MN David HansonSaint Cloud, MN Daniel FinnSaint Cloud, MN
0.93 Silver 4 46.00 James SchnepfAvon, MN Connie NelsonAvon, MN Scott RichardsonSaint Joseph, MN Shirley RichardsonSaint Joseph, MN
1.28 Silver 1 43.00 David BoushekWaite Park, MN Mary LabernikSaint Cloud, MN Amy RoskeSaint Cloud, MN Saundra FedorWaite Park, MN

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
9 Wayne Reynolds Paul Sitz Linda Webb Frank Knier A 1 - - - - - 61.00 0.00 61.00 5.13 Silver
8 Mary Olson Wendy Turk Chris Champion Richard Olson A 2 - - - - - 57.00 0.00 57.00 3.85 Silver
1 Joseph Koester John Crouch Maurice Evans Vernon Evans A 3 - - - - - 54.00 0.00 54.00 2.89 Silver
7 James Bloedorn Ted Peck Nancy Wentzel Ellen Eid B 4 1 - - - - 50.00 0.00 50.00 2.20 Silver
18 Robert Leighton Michael Leighton Jean Leighton S. Gail Arnott B 5 2 - - - - 48.00 0.00 48.00 1.65 Silver
12 Rick Bredlie Kathleen Bredlie David Hanson Daniel Finn B - 3 - - - - 47.00 0.00 47.00 1.24 Silver
4 James Schnepf Connie Nelson Scott Richardson Shirley Richardson B - 4 - - - - 46.00 0.00 46.00 0.93 Silver
17 David Boushek Mary Labernik Amy Roske Saundra Fedor C - - 1 - - - 43.00 0.00 43.00 1.28 Silver
2 Carole Miner John Koch Kathy Beckman Terry Beckman A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.23 Silver
14 Scott Krupke Kory Solarz Jerry Westby Robert Brower A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.46 Silver
5 Michael Flader Nivin MacMillan Jill Flader Joel Kramer A - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.46 Silver
3 Barb Zipoy Mary Lemmons Judy Hansen Shelly Husebo A - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.46 Silver
16 William Treble Sue Moore Treble Raymond Hornby Jeff Leighton A - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
13 Lynne Castoldi Sherri Browne Bernice Blaske Joyce Johnson B - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.23 Silver
11 Deborah Ampe Vernon Schlemmer Joan Pickard Tom Buttweiler C - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.23 Silver
6 Herman Wittsack Darlene Nastrom Gregory Nastrom Charlene Thul B - - - - - - 22.00 0.00 22.00 0.23 Silver
15 Jane Curtis Judith Knutson Wendy Hennes Chuck Stenger C - - - - - - 17.00 0.00 17.00 0.23 Silver
10 Janis Sines Lloyd Sines Daniel Evenson Brian Peterson C - - - - - - 17.00 0.00 17.00

Bracket

Bracket available from Fast Results