May 10, 2018 - Thursday 2:30 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

10.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
3.67 Silver 1 57.00 Raymond BorregoAustin, TX Mickey GoldwaterAustin, TX Rebecca ParmentierAustin, TX Lazaro BrenerAustin, TX
2.75 Silver 2 50.00 Augustyn OrtynskiBuda, TX James MoodyAustin, TX Sharon DameronCedar Park, TX Thomas SmithAustin, TX
2.06 Silver 3 49.00 Anita AlbertAustin, TX Stan PushkarskyAustin, TX Sandy PottsAustin, TX Mark CraigAustin, TX
1.55 Silver 4 1 45.00 David WarnerAustin, TX Larry SmithAustin, TX Ken RochlenAustin, TX Marvin SchragerAustin, TX
1.13 Silver 2 43.00 Arthur WidenGeorgetown, TX Steven AndersenAustin, TX Jane CollinsGeorgetown, TX Robin TuckerAustin, TX

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
4 Raymond Borrego Mickey Goldwater Rebecca Parmentier Lazaro Brener A 1 - - - - - 57.00 0.00 57.00 3.67 Silver
1 Augustyn Ortynski James Moody Sharon Dameron Thomas Smith A 2 - - - - - 50.00 0.00 50.00 2.75 Silver
6 Anita Albert Stan Pushkarsky Sandy Potts Mark Craig A 3 - - - - - 49.00 0.00 49.00 2.06 Silver
5 David Warner Larry Smith Ken Rochlen Marvin Schrager B 4 1 - - - - 45.00 0.00 45.00 1.55 Silver
9 Arthur Widen Steven Andersen Jane Collins Robin Tucker B - 2 - - - - 43.00 0.00 43.00 1.13 Silver
10 Martha Norman Terri O'Brien Sanae Zaveloff Dianne Ebert A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.46 Silver
8 Tod Pontius Kathleen Adams Mary McCarron David McCarron A - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.46 Silver
7 Barbara Vervenne Lucerne Bunch Patricia Berry David Robinson B - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.46 Silver
2 Robert Caldwell III Bill Kalmbach Melinda Simmen Jo Dee Bowen C - - - - - - 22.00 0.00 22.00 0.12 Silver
3 Charles Aufill Leona Rieger Shirley Holland Sandra Cox C - - - - - - 19.00 0.00 19.00 0.12 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results