Apr 18, 2018 - Wednesday 1:00 pm

Wednesday Open KOs 8 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
21.59 Gold 1 Stanley HurwitzBluffton, SC Richard DistlerathBluffton, SC James TraudtHilton Head Is, SC Peggy GibsonHilton Head Is, SC
15.11 Gold 2 Tammy MollRaleigh, NC Carol GrizzardChapel Hill, NC Davis GrizzardChattanooga, TN Daniel ChandlerChattanooga, TN
8.64 Gold 3/4 Charles HildingRosharon, TX Arthur GiovannangeliHouston, TX Dale GradyPearland, TX Val GradyPearland, TX
8.64 Gold 3/4 Catherine BinderClearwater, FL Wendy Ripley MargraffSt Petersburg, FL Marjorie BoldusTarpon Springs, FL Diana HowardN Sioux City, SD

Recaps

Section 08

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Kimberly Hayward Sandy Casey Janet Williams Judy Hammond A - - - - - - -0.01 0.00 2.16 Red
11 Catherine Binder Wendy Ripley Margraff Marjorie Boldus Diana Howard A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 8.64 Gold
10 Rick Scott Shirley Carroll Linda Hagood Anne Ballard A - - - - - - -0.01 0.00
9 Charles Hilding Arthur Giovannangeli Dale Grady Val Grady A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 8.64 Gold
8 Stanley Hurwitz Richard Distlerath James Traudt Peggy Gibson A 1 - - - - - -0.01 0.00 21.59 Gold
7 Marilyn Stickel Lori Moore Mary Allen Ann Schuyler A - - - - - - -0.01 0.00
6 Nelson Daigle Geoff Chichester Irby Jones Martha Jo Jones A - - - - - - -0.01 0.00 1.08 Red
5 Lee Webb Karen Galleher Trella Bromley Thomas Eidson A - - - - - - -0.01 0.00 2.16 Red
4 Norman Marks Norman Marks II Kathryn Von Dohre Joye Sidoti A - - - - - - -0.01 0.00
3 John Crouch Loring Knoblauch Erwin Heisler James Higgins A - - - - - - -0.01 0.00
2 Leroy Hackenberg II Frank Scali Angela Agnello Jenny Janitor A - - - - - - -0.01 0.00 1.08 Red
12 Tammy Moll Carol Grizzard Davis Grizzard Daniel Chandler A 2 - - - - - -0.01 0.00 15.11 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results