Mar 04, 2018 - Sunday 9:00 am

A/X/Y Swiss Event Summary

Session 2

22.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.88 Gold 1 84.00 Kenneth TitowScottsdale, AZ Joe HarrisAlbuquerque, NM Michael LevyTucson, AZ Markland JonesPhoenix, AZ
14.91 Gold 2 81.00 Darwin AfdahlOro Valley, AZ Kay AfdahlOro Valley, AZ Warren CederborgVisalia, CA Suzanne CederborgVisalia, CA
11.18 Gold 3 77.00 Gene MakiGreen Valley, AZ Arne MakiGreen Valley, AZ Robert BaptistGreen Valley, AZ Mary BaptistGreen Valley, AZ
7.51 Gold 4/5 76.00 Buzz FarnesMidvale, UT Phyllis RakevichYuma, AZ Oris MowryPhoenix, AZ Ronald WoodardOlympia, WA
7.51 Gold 4/5 76.00 Dennis DawsonSanta Fe, NM Crispin BarrereBerkeley, CA William HarkerSanta Fe, NM Bob EtterElk Grove, CA Leon LoweFountain Hills, AZ Kenneth KleinScottsdale, AZ
10.57 Gold 6 1 1 66.00 Paul BlackGreen Valley, AZ Allen BowmanGreen Valley, AZ Corinne LeachmanGreen Valley, AZ Mark HessGreen Valley, AZ
6.94 Gold 2/3 2/3 63.00 Dave DouglassOro Valley, AZ James CobisBisbee, AZ Paul SoperSierra Vista, AZ Marc HaySierra Vista, AZ
6.94 Gold 2/3 2/3 63.00 Mick MillerGreen Valley, AZ Rollie ArmacostGreat Falls, MT Darlene ArmacostGreen Valley, AZ Linda MillerGreen Valley, AZ
4.46 Gold 4 4 62.00 Judith EulerSun Lakes, AZ Maxine PoultonMaricopa, AZ Eugene CondonSun Lakes, AZ John EulerSun Lakes, AZ
3.52 Gold 5 61.00 Greg WestTucson, AZ George GoodTucson, AZ Ernest LedbetterTucson, AZ William HowardGreen Valley, AZ

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
12 Kenneth Titow Joe Harris Michael Levy Markland Jones A 1 - - - - - 84.00 0.00 84.00 19.88 Gold
3 Darwin Afdahl Kay Afdahl Warren Cederborg Suzanne Cederborg A 2 - - - - - 81.00 0.00 81.00 14.91 Gold
6 Gene Maki Arne Maki Robert Baptist Mary Baptist A 3 - - - - - 77.00 0.00 77.00 11.18 Gold
11 Buzz Farnes Phyllis Rakevich Oris Mowry Ronald Woodard A 4/5 - - - - - 76.00 0.00 76.00 7.51 Gold
16 Dennis Dawson Crispin Barrere William Harker Bob Etter Leon Lowe Kenneth Klein A 4/5 - - - - - 76.00 0.00 76.00 7.51 Gold
2 Paul Black Allen Bowman Corinne Leachman Mark Hess Y 6 1 1 - - - 66.00 0.00 66.00 10.57 Gold
15 Mick Miller Rollie Armacost Darlene Armacost Linda Miller Y - 2/3 2/3 - - - 63.00 0.00 63.00 6.94 Gold
10 Dave Douglass James Cobis Paul Soper Marc Hay Y - 2/3 2/3 - - - 63.00 0.00 63.00 6.94 Gold
19 Judith Euler Maxine Poulton Eugene Condon John Euler Y - 4 4 - - - 62.00 0.00 62.00 4.46 Gold
21 Greg West George Good Ernest Ledbetter William Howard X - 5 - - - - 61.00 0.00 61.00 3.52 Gold
14 Ken Gee Hannah Moon Dick Duff Daniel Williams A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.99 Red
5 Karen Eble Bud Stein Russell Stowers Harvey Bush X - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.99 Red
17 Eric Schwartz Linda Robinson Christopher Apitz Ellen Dilbert X - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.66 Red
1 Stephen Pozez Helen Cherry Don Cherry Marian Wilson Y - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.32 Red
4 Jim Woodside Sheila Bleiman Joan Ivey Ernie Ivey A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.99 Red
13 David Zapatka Betsy Howe Kenneth Badertscher Sadu Marrott A - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.99 Red
9 Gene Hendricks Marilyn Hendricks Kenneth Grafton Leslie Balascoe Y - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.66 Red
18 Eric Swanson Lee Erdman Nona Dale Larry Hudgens Y - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.66 Red
7 Donald Lieberman Rita Smith Carolyn Reynolds Lawrence Dev De Lucia Steve Reynolds Y - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.66 Red
8 Ed Howard Dennis Goldston Gary Sawyer Gerald Georges A - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.33 Red
22 Theresa Kalbrener Donna McLaren Marilyn Hanson Julia Sherman Y - - - - - - 34.00 0.00 16.00 34.00
20 Barbara Feeley Eleanor Horton Marie Heald Robert Brussel Y - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.33 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results