Mar 25, 2018 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

21.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.53 Silver 1 88.00 Judy ZhuRomeoville, IL Michele ForanOconomowoc, WI William MalesevichMayville, WI Jack SnyderNaperville, IL
6.40 Silver 2 85.00 George GoeweyChicago, IL Robert LassChicago, IL Tom FogartyChicago, IL Todd FisherChicago, IL
4.80 Silver 3 83.00 Kenneth TatzHighland Park, IL John BacsaElkhorn, WI Amin HakimChicago, IL Fawad HakimNiles, IL
4.11 Silver 4 1 78.00 Ardythe EdwardsHuntley, IL Robert CorronSaint Charles, IL Neil WhittleCarol Stream, IL Linda JacobsonBartlett, IL
3.08 Silver 5 2 73.00 Karl AndersonElgin, IL Rolando BrabantElgin, IL Matt SinkovitsPlano, IL Van StoneGeneva, IL
2.44 Silver 6 71.00 Platt HillSaint Charles, IL Will EngelRockford, IL Fred ClaytonCarol Stream, IL Kay KorteWoodstock, IL
2.31 Silver 3 60.00 Kenneth ProutyGeneva, IL Jerr BoscheeGeneva, IL Janet BrandtElgin, IL Julia KelleyBatavia, IL
1.73 Silver 4 59.00 Terry BauerPortage, IN Alan YngveChesterton, IN Yuan HsuHammond, IN William BirkTinley Park, IL
1.37 Silver 5 57.00 Patricia BraunArlington Hgts, IL David JuberienRolling Meadows, IL Richard HansonNorthfield, IL Susan HansonNorthfield, IL
1.93 Silver 1 52.00 Judy BonardiArlington Hgts, IL Ramon BonardiArlington Hgts, IL Martha AdamsBarrington Hls, IL Ray ParnellWonder Lake, IL

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
7 Judy Zhu Michele Foran William Malesevich Jack Snyder A 1 - - - - - 88.00 0.00 88.00 8.53 Silver
14 George Goewey Robert Lass Tom Fogarty Todd Fisher A 2 - - - - - 85.00 0.00 85.00 6.40 Silver
18 Kenneth Tatz John Bacsa Amin Hakim Fawad Hakim A 3 - - - - - 83.00 0.00 83.00 4.80 Silver
16 Ardythe Edwards Robert Corron Neil Whittle Linda Jacobson B 4 1 - - - - 78.00 0.00 78.00 4.11 Silver
12 Karl Anderson Rolando Brabant Matt Sinkovits Van Stone B 5 2 - - - - 73.00 0.00 73.00 3.08 Silver
1 Platt Hill Will Engel Fred Clayton Kay Korte A 6 - - - - - 71.00 0.00 71.00 2.44 Silver
19 Jerry Poliquin William McFall Aniko Szabo Tamas Szabo A - - - - - - 66.00 0.00 66.00 1.20 Silver
8 Ping Hu Yixin Tang James McKinney Marilyn Croft A - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.90 Silver
20 James Hudson Caryl Brown Steve Brown Stanislaw Kolesnik A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 0.90 Silver
2 Lucille Jenkins David Jenkins Charlene Whitney Richard Whitsitt A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.90 Silver
15 Kenneth Prouty Jerr Boschee Janet Brandt Julia Kelley B - 3 - - - - 60.00 0.00 60.00 2.31 Silver
9 Terry Bauer Alan Yngve Yuan Hsu William Birk B - 4 - - - - 59.00 0.00 59.00 1.73 Silver
10 Patricia Braun David Juberien Richard Hanson Susan Hanson B - 5 - - - - 57.00 0.00 57.00 1.37 Silver
13 Jeannette Chase Diane Treslo Sherilyn Sorem Joan Siavelis B - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.60 Silver
4 Judy Bonardi Ramon Bonardi Martha Adams Ray Parnell C - - 1 - - - 52.00 0.00 52.00 1.93 Silver
21 Ron Hopman Jerry Johnson Nancy Riley Barbara Burda B - - - - - - 51.00 0.00 51.00 0.60 Silver
6 Nick Cordell John Otto Karen Anderson John Pree B - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.60 Silver
11 Judy Marcus Linda Garmisa Lee Nykaza Simone Birndorf C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.90 Silver
5 Robert Lee Jr Gregory Rozborski Dennis Cotter Richard Gunderson B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.60 Silver
17 Eula Ford Pat Knowles Artie Cohen Joyce Tjarks C - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.30 Silver
3 Sandra Karnatz Emily Davis Pat Zenner Ann Durgin C - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.30 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results