Mar 24, 2018 - Saturday 10:00 am

Sat Morn Pair/Team Gam(T) Event Summary

Session 1

24.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C Overall Score Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.87 Silver 1 1 18.00 Fred ClaytonCarol Stream, IL Gerald LevyHoffman Estates, IL Frederick ThielsenPalatine, IL Genio StaranczakSchaumburg, IL
5.90 Silver 2 17.00 Robert LassChicago, IL Tom FogartyChicago, IL Paul HibbardArlington Hgts, IL Diane HibbardArlington Hgts, IL
4.43 Silver 3 15.00 Tamas SzaboOconomowoc, WI Aniko SzaboOconomowoc, WI Jim O'BrienOconomowoc, WI Sandra O'BrienOconomowoc, WI
3.32 Silver 4 14.50 Judy ZhuRomeoville, IL Jack SnyderNaperville, IL Michele ForanOconomowoc, WI William MalesevichMayville, WI
2.49 Silver 5 13.50 Frank PancoeWheaton, IL Joseph StokesChicago, IL Jerry PoliquinGurnee, IL William McFallNew Berlin, WI
2.26 Silver 6/7 2 13.00 William SommerfieldGrayslake, IL Patricia HornGrayslake, IL Joyce WernerBloomington, IL Dorothy BergBartlett, IL
1.64 Silver 6/7 13.00 Steve BrownHighland Park, IL Caryl BrownHighland Park, IL Rosanne SchabingerMount Prospect, IL Susan FinkelmanGlenview, IL
1.69 Silver 3 12.50 John PreeCampton Hills, IL Karen AndersonBatavia, IL Maria SolvieElgin, IL Brenda StantonBloomingdale, IL
0.87 Silver 4/7 11.50 Robert CorronSaint Charles, IL Barbara BurdaHuntley, IL Ardythe EdwardsHuntley, IL Neil WhittleCarol Stream, IL
0.87 Silver 4/7 11.50 Peggy AndersonElgin, IL Roberta SizeElgin, IL David GermaineHuntley, IL Philip CummutaHuntley, IL
0.87 Silver 4/7 11.50 Karl AndersonElgin, IL Linda BrubakerGeneva, IL Janet BrandtElgin, IL Julia KelleyBatavia, IL
0.87 Silver 4/7 11.50 Elizabeth WachowiczBuffalo Grove, IL Zenon WachowiczBuffalo Grove, IL Lou LiebovichHoffman Estates, IL Douglas GiloyRockford, IL
1.41 Silver 1 10.50 Judy FreemanArlington Hgts, IL James WilliardArlington Hgts, IL William AmsterElk Grove Vlg, IL Lynn ShevelenkoBuffalo Grove, IL

Recaps

  • Select a section:
  • HH
  • II

Section HH

NS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
7 Fred Clayton Gerald Levy Frederick Thielsen Genio Staranczak B 1 1 - 1 1 - 18.00 75.00 18.00 7.87 Silver
3 Judy Zhu Jack Snyder Michele Foran William Malesevich A 4 - - 2 - - 14.50 60.42 14.50 3.32 Silver
11 Steve Brown Caryl Brown Rosanne Schabinger Susan Finkelman A 6/7 - - 3/4 - - 13.00 54.17 13.00 1.64 Silver
1 William Sommerfield Patricia Horn Joyce Werner Dorothy Berg B 6/7 2 - 3/4 2 - 13.00 54.17 13.00 2.26 Silver
4 Diane Clark Platt Hill Sherry Wynn Alma Karas A - - - 5 - - 12.50 52.08 12.50 0.44 Silver
8 Robert Corron Barbara Burda Ardythe Edwards Neil Whittle B - 4/7 - - - - 11.50 47.92 11.50 0.87 Silver
10 Peggy Anderson Roberta Size David Germaine Philip Cummuta B - 4/7 - - - - 11.50 47.92 11.50 0.87 Silver
9 James McKinney Marilyn Croft Matt Sinkovits Van Stone A - - - - - - 11.00 45.83 11.00
12 Don Malone Karen Dale Kent Michael Roeder Barry Mayworm B - - - - - - 11.00 45.83 11.00
6 John Russell Cherrolyn Woolwine Harold Emme Carol Emme A - - - - - - 10.50 43.75 10.50
2 Janice Koerner Susan Powers Nancy Riley Ray Parnell C - - - - - - 9.50 39.58 9.50
5 Joan Siavelis Bobbie Carrick Jane McCaffrey Jeannette Chase A - - - - - - 8.00 33.33 8.00