Jan 28, 2018 - Sunday 10:00 am

Mary Clarke Trophy Flight B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.95 Silver 1 126.00 Kam TangRichmond, BC Samuel LaiRichmond, BC Ching Chung LaiRichmond, BC R ChanVancouver, BC
3.71 Silver 2 93.00 Mary WondraLopez, WA Marilyn KnippDelta, BC Tom CottonSurrey, BC Marlene SumiBurnaby, BC
2.78 Silver 3 88.00 Stuart CarrBurnaby, BC Thomas DavisNorth Vancouver, BC Maryellen GalloSurrey, BC Kathryn ShannonNorth Vancouver, BC
2.09 Silver 4 86.00 John KayBlaine, WA Norma McNamaraDelta, BC Diane McNamesDelta, BC Marlene BarberSurrey, BC
3.03 Silver 5 1 85.00 Lou Rene LeggePitt Meadiows, BC Jim GarnierMaple Ridge, BC Michael DesaulniersCoquitlam, BC Dariusz MatusSurrey, BC
1.41 Silver 6 83.00 Larry MeyerRichmond, BC David GabelVancouver, BC David HerbertVancouver, BC L Ralph BuckleyVancouver, BC
2.27 Silver 2 77.00 Harry SatanoveVancouver, BC Tom SatanoveSurrey, BC Shael SmithRichmond, BC Amiran AlavidzeVancouver, BC
1.70 Silver 3 75.00 Judy ChangVancouver, BC Ronald Backman Art LoySurrey, BC Yen KarroSurrey, BC
1.28 Silver 4 74.00 Bennie VaughanSurrey, BC Sam YamanouchiBurnaby, BC Robert PollockWhite Rock, BC Jan MasonSurrey, BC
1.99 Silver 1 66.00 Ted ParkerAbbotsford, BC Joanne ParkerAbbotsford, BC Carole ClugstonAbbotsford, BC Sharon HorvathAgassiz, BC
1.49 Silver 2 62.00 Valerie WilsonWhite Rock, BC Elizabeth FosterSurrey, BC Betty BrophyWhite Rock, BC Gail RaiDelta, BC
1.12 Silver 3 60.00 Bob NewtonVancouver, BC Huguette Laflamme Susan BergerVancouver, BC Gita SheikholeslamiVancouver, BC

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
5 Kam Tang Samuel Lai Ching Chung Lai R Chan B 1 - - - - - 126.00 0.00 126.00 4.95 Silver
14 Mary Wondra Marilyn Knipp Tom Cotton Marlene Sumi B 2 - - - - - 93.00 0.00 93.00 3.71 Silver
15 Stuart Carr Thomas Davis Maryellen Gallo Kathryn Shannon B 3 - - - - - 88.00 0.00 88.00 2.78 Silver
13 John Kay Norma McNamara Diane McNames Marlene Barber B 4 - - - - - 86.00 0.00 86.00 2.09 Silver
7 Lou Rene Legge Jim Garnier Michael Desaulniers Dariusz Matus C 5 1 - - - - 85.00 0.00 85.00 3.03 Silver
12 Larry Meyer David Gabel David Herbert L Ralph Buckley B 6 - - - - - 83.00 0.00 83.00 1.41 Silver
16 Harry Satanove Tom Satanove Shael Smith Amiran Alavidze C - 2 - - - - 77.00 0.00 77.00 2.27 Silver
17 Judy Chang Ronald Backman Art Loy Yen Karro C - 3 - - - - 75.00 0.00 75.00 1.70 Silver
4 Bennie Vaughan Sam Yamanouchi Robert Pollock Jan Mason C - 4 - - - - 74.00 0.00 74.00 1.28 Silver
2 Lesley Laudan Ted Dagan Becky Fayerman Nancy Yoshida B - - - - - - 70.00 0.00 70.00 0.64 Silver
8 Ted Parker Joanne Parker Carole Clugston Sharon Horvath D - - 1 - - - 66.00 0.00 66.00 1.99 Silver
11 Valerie Wilson Elizabeth Foster Betty Brophy Gail Rai D - - 2 - - - 62.00 0.00 62.00 1.49 Silver
10 Bill Matheson Wenda Hopp Debbie Martignago Tom Jen Kwan B - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.48 Silver
6 Bob Newton Huguette Laflamme Susan Berger Gita Sheikholeslami D - - 3 - - - 60.00 0.00 60.00 1.12 Silver
3 Liz Mayan Lorna Hawes Denise Goodkey Donna-Faye Madhosingh B - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.64 Silver
1 Jeremy Bowman Stephen Emerman Paula Walden Irene Dundon D - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.40 Silver
20 Stephen Ottridge Robert Sewell Carol Renner John Renner C - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.40 Silver
9 Ernst Walti Diana Tchakalian Frances Adam Joanne Emerman D - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.32 Silver
18 Nancy Ruegg Lauren Cockroft Elizabeth Stallard Ann Clemmons D - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.16 Silver
19 Linda Allen David Mac Auley John Nader Veronica Deskey D - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.32 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results