Nov 12, 2017 - Sunday 10:00 am

Union Pacific Stratified Teams Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.05 Silver 1 88.00 Richard MillerOgden, UT Mike BerggrenSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT Bill BraunSalt Lake City, UT
4.54 Silver 2 76.00 Rosalee GardnerSalt Lake City, UT Suzanne St ThomasBoise, ID Ann EfnorSalt Lake City, UT Jim FlesherSalt Lake City, UT
3.40 Silver 3 75.00 Rod OrgantSalt Lake City, UT Rhea FoulgerSalt Lake City, UT F R JahanbaniSalt Lake City, UT Judy StanfieldSalt Lake City, UT
3.22 Silver 4 1 69.00 Doug AdairMidvale, UT Julianne AdairMidvale, UT Cindy ZimmermanSalt Lake City, UT Scott RosenbushSalt Lake City, UT
2.42 Silver 2 67.00 Beth MilamIdaho Falls, ID James MilamIdaho Falls, ID Arlene AdamsRiverdale, UT Richard ClaytonLayton, UT
1.59 Silver 3/4 57.00 Nancy LarsonDraper, UT Lee SporlederNorth Salt Lake, UT Aaron CavenderSandy, UT Massoud TahmassebipourHolladay, UT
1.59 Silver 3/4 57.00 Steve RackhamOgden, UT Judy GabourieRoy, UT Marian SubicOgden, UT Ann RackhamOgden, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B A B
1 Richard Miller Mike Berggren Alene Wrobel Bill Braun A 1 - - - - - 88.00 0.00 88.00 6.05 Silver
7 Rosalee Gardner Suzanne St Thomas Ann Efnor Jim Flesher A 2 - - - - - 76.00 0.00 76.00 4.54 Silver
6 Rod Organt Rhea Foulger F R Jahanbani Judy Stanfield A 3 - - - - - 75.00 0.00 75.00 3.40 Silver
4 Doug Adair Julianne Adair Cindy Zimmerman Scott Rosenbush B 4 1 - - - - 69.00 0.00 69.00 3.22 Silver
3 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.90 Silver
9 Beth Milam James Milam Arlene Adams Richard Clayton B - 2 - - - - 67.00 0.00 67.00 2.42 Silver
8 Steve Rackham Judy Gabourie Marian Subic Ann Rackham B - 3/4 - - - - 57.00 0.00 57.00 1.59 Silver
2 Nancy Larson Lee Sporleder Aaron Cavender Massoud Tahmassebipour B - 3/4 - - - - 57.00 0.00 57.00 1.59 Silver
10 Deirdre Nickel Paul Lund Joann Okumura Max Aeschbacher B - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.60 Silver
5 Lewis Boynton Victoria Hess Alice Kaye Guyer Bob Donaldson B - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.60 Silver
12 Richard Dunie Bonnie Lantz Alan Sparrow Nancy Sparrow B - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.60 Silver
11 William West Nancy Rogers Robert Brodstein Janet Kilhefner B - - - - - - 17.00 0.00 17.00

Bracket

Bracket available from Fast Results