Nov 12, 2017 - Sunday 9:00 am

Swiss 1 Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.13 Silver 1 1 66.00 Craig OstrandSturgeon Bay, WI Michael MunzSturgeon Bay, WI George BleskachekEau Claire, WI James BloedornLa Crosse, WI
3.85 Silver 2 2 56.00 Mary Ann RombergNew London, WI Caroline PieperWausau, WI Marge JonesWausau, WI Carol KonradNeshkoro, WI
2.22 Silver 3/5 50.00 Adam GewissElk Mound, WI Tony AmesMinnetonka, MN Paolo RanaldiEau Claire, WI Arthur FlashinskiWausau, WI
2.22 Silver 3/5 3 1 50.00 Valerie McGrathWabasha, MN Pushpa PrakashRochester, MN Colleen StaceyZumbro Falls, MN Jean WitzRochester, MN
2.22 Silver 3/5 50.00 Genny RiceRochester, MN Greg CaucuttRochester, MN Bill HeyerMedford, MN Carol CummingsOwatonna, MN
1.30 Silver 4 48.00 Roman RommelfangerManitowoc, WI Cerona StevensMarquette, MI Karen ReeseMarquette, MI Joan KilgerPark Falls, WI
0.97 Silver 5 41.00 Dean WhitewayLa Crosse, WI Henry ThibaultLa Crosse, WI Linda MillsOnalaska, WI Mardi DemlSouth Padre, TX
1.23 Silver 2 38.00 Laurie GabrielsonOnalaska, WI Jeri SeboLa Crosse, WI Mary PetersonLa Crescent, MN Marla EngbloomLa Crosse, WI
0.81 Silver 3/4 33.00 Maura NashEau Claire, WI Dianne St AubinEau Claire, WI Deborah RidenourEau Claire, WI Judy AyerEau Claire, WI
0.81 Silver 3/4 33.00 Fred AhlstromOnalaska, WI Rod LakowskeLa Crosse, WI Christy MouginLa Crosse, WI Louis MouginLa Crosse, WI

Recaps

Section AA

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
16 Craig Ostrand Michael Munz George Bleskachek James Bloedorn B 1 1 - - - - 66.00 0.00 66.00 5.13 Silver
1 Mary Ann Romberg Caroline Pieper Marge Jones Carol Konrad B 2 2 - - - - 56.00 0.00 56.00 3.85 Silver
10 Genny Rice Greg Caucutt Bill Heyer Carol Cummings A 3/5 - - - - - 50.00 0.00 50.00 2.22 Silver
9 Valerie McGrath Pushpa Prakash Colleen Stacey Jean Witz C 3/5 3 1 - - - 50.00 0.00 50.00 2.22 Silver
5 Adam Gewiss Tony Ames Paolo Ranaldi Arthur Flashinski A 3/5 - - - - - 50.00 0.00 50.00 2.22 Silver
4 Richard Nordeng Ann Nordeng Thomas Smith Rita Xistris A - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.46 Silver
11 Roman Rommelfanger Cerona Stevens Karen Reese Joan Kilger B - 4 - - - - 48.00 0.00 48.00 1.30 Silver
17 Dean Whiteway Henry Thibault Linda Mills Mardi Deml B - 5 - - - - 41.00 0.00 41.00 0.97 Silver
13 Ann Van Ryn Grant Boadwine Pat Burrows Carol Mahoney A - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.46 Silver
18 David Melin Martin Glenz Maria Roswall Sandra Manglitz B - - - - - - 38.00 0.00 38.00 0.35 Silver
8 Laurie Gabrielson Jeri Sebo Mary Peterson Marla Engbloom C - - 2 - - - 38.00 0.00 38.00 1.23 Silver
12 Layne Vinje Barbara Wijdicks Joyce Lewis Michael Salscheider B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
3 Maura Nash Dianne St Aubin Deborah Ridenour Judy Ayer C - - 3/4 - - - 33.00 0.00 33.00 0.81 Silver
15 Fred Ahlstrom Rod Lakowske Christy Mougin Louis Mougin C - - 3/4 - - - 33.00 0.00 33.00 0.81 Silver
2 Janet Sebranek Jane O'Meara Frances Price Helen Knight B - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.23 Silver
7 Jack Haase Ann Haase Janet Munson John Munson C - - - - - - 26.00 0.00 26.00
14 Sheri French Sid Parham Thomas Grigoleit Linda Grigoleit C - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.23 Silver
6 Marie Nelson Gloria Georger Sylvester Sterioff Yvonne Sterioff C - - - - - - 14.00 0.00 14.00

Bracket

Bracket available from Fast Results