Nov 17, 2017 - Friday 1:00 pm

Sandy Point Lighthouse KO 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
12.63 Gold 1 Barry FratkinRichmond, VA Winifred FratkinRichmond, VA Elizabeth FletcherChesterfield, VA Bruce FletcherChesterfield, VA
8.84 Gold 2 Garry GrossmanRockville, MD Elyse GrossmanSilver Spring, MD Eugene FisherPotomac, MD Adrienne FisherPotomac, MD
5.05 Gold 3/4 Benjamin SharpAlexandria, VA Stephen ParkerMc Lean, VA Martha BleyFort Washington, MD Ross BleyFort Washington, MD
5.05 Gold 3/4 Carolyn RiegleNorfolk, VA Louise GordonVirginia Beach, VA George HollidayChesapeake, VA Otha Wright JrPortsmouth, VA

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Dorothy Hand Francis Bizzoco Pat Tylander Judy Retchin A - - - - - - -0.01 0.00 0.63 Red
11 Robert Seif Marge Seif Nancy Tustin Ruth Nichols A - - - - - - -0.01 0.00
10 Garry Grossman Elyse Grossman Eugene Fisher Adrienne Fisher A 2 - - - - - -0.01 0.00 8.84 Gold
9 Johnny Marsh Jane Marsh Robert Leedom Jacqueline Leedom A - - - - - - -0.01 0.00 1.26 Red
8 Barry Fratkin Winifred Fratkin Elizabeth Fletcher Bruce Fletcher A 1 - - - - - -0.01 0.00 12.63 Gold
7 Brian Boyce Pamela Boyce Susan Chambers Linda Ankers A - - - - - - -0.01 0.00
6 Jette Mikita Richard Mikita Karen Crowley James Crowley A - - - - - - -0.01 0.00 0.63 Red
5 Joel Greengard Michele Greengard Lisa Eklund Jim Dickson A - - - - - - -0.01 0.00
4 Benjamin Sharp Stephen Parker Martha Bley Ross Bley A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 5.05 Gold
3 Calvin Konner Perry Mitchell Helen Walker Susie ONeil A - - - - - - -0.01 0.00
2 William Leishear Douglas Lahammer Betsy Cutler Elizabeth Abrams A - - - - - - -0.01 0.00 1.26 Red
12 Carolyn Riegle Louise Gordon George Holliday Otha Wright Jr A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 5.05 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results