Oct 27, 2017 - Friday 1:00 pm

Zombies Bracketed Knockout 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
25.36 Gold 1 Glen AndersonRaleigh, NC Varghese GeorgeMartinez, GA Vladimir StemkovskiHolly Springs, NC Tatyana StemkovskiHolly Springs, NC
17.75 Gold 2 Karen KreutzbergBlacksburg, VA Thomas SanzoneBlacksburg, VA Richard RioBlacksburg, VA Nicolas KaramaounBlacksburg, VA
10.14 Gold 3/4 Elaine CagleGeorgetown, SC Annette WallaceLongs, SC Kathy BrownGeorgetown, SC Eileen O'NeillPawleys Island, SC
10.14 Gold 3/4 George ParkinsVienna, VA Hal Jones JrLorton, VA Joyce CurrieFalls Church, VA Jackie KeyCharlotte, NC

Recaps

Section 12

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Gerald Botkin Carolyn Carpenter William Belanich Shirley Mueller A - - - - - - -0.01 0.00
15 Barry Fratkin Winifred Fratkin Will Williams Jack Buchanan A - - - - - - -0.01 0.00 2.54 Red
14 George Parkins Hal Jones Jr Joyce Currie Jackie Key A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 10.14 Gold
13 Trella Bromley Thomas Eidson John Burgoin Cheryl Macintosh A - - - - - - -0.01 0.00
12 Albert Wieners Paula Robinson Ron Torre Lucille Torre A - - - - - - -0.01 0.00
11 Elaine Cagle Annette Wallace Kathy Brown Eileen O'Neill A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 10.14 Gold
10 O. Gordon Lien III Jim Allen Jane Champion Judy Fendrick A - - - - - - -0.01 0.00
9 Karen Kreutzberg Thomas Sanzone Richard Rio Nicolas Karamaoun A 2 - - - - - -0.01 0.00 17.75 Gold
8 John Knight Mary Knight Paula Brewer Carmina Diaz A - - - - - - -0.01 0.00 2.54 Red
7 Stanley Hurwitz Paul Cuffe Karen Smith Richard Distlerath A - - - - - - -0.01 0.00
6 H Hunt Julie Arbit Janet Hunt Zachary Brescoll A - - - - - - -0.01 0.00 2.54 Red
5 Denise Hoffman Judy McDonald R Dee McDonald Tammy Moll A - - - - - - -0.01 0.00
4 David Weber Don Lassiter Mary Scholl Martha Jean Marshall A - - - - - - -0.01 0.00
3 Julia Zucker Nat Zucker Mike Smith Martha Tyler A - - - - - - -0.01 0.00 2.54 Red
2 Glen Anderson Varghese George Vladimir Stemkovski Tatyana Stemkovski A 1 - - - - - -0.01 0.00 25.36 Gold
16 Conner Boyd Hope Ellis Laura Ross Barbara Cunliffe A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results