Sep 10, 2017 - Sunday 9:30 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.60 Silver 1 115.00 Lyle KinseyRoundup, MT Joe BarrettBillings, MT Gary OrserBozeman, MT Denbigh StarkeyBozeman, MT
4.95 Silver 2 86.00 Michael KellerYelwstn Nl Pk, WY Rollie ArmacostGreat Falls, MT Darlene ArmacostGreat Falls, MT Tim SpencerGreat Falls, MT
3.71 Silver 3 74.00 Michael BoresonKalispell, MT Paul MuenchMissoula, MT Tanya McCullyWhitefish, MT Bill BradshawBillings, MT
2.78 Silver 4 1 69.00 Nelle LucasIdaho Falls, ID Jim LucasIdaho Falls, ID Jack StoneBozeman, MT June PhillipsBozeman, MT
2.05 Silver 5/6 67.00 Willem VisserHelena, MT Carol RobinsonHelena, MT Zia KazimiClancy, MT Steve VisocanTownsend, MT
2.05 Silver 5/6 67.00 Heidi HickesBozeman, MT John PaxtonBozeman, MT Mike CopelandBozeman, MT Richard ChinBozeman, MT
2.34 Silver 2 1 60.00 Anne MacIntyreEast Helena, MT Joanne SherwoodHelena, MT Judy DorschHelena, MT Gale EvansHelena, MT
1.76 Silver 3 2 57.00 Paul BurnsBozeman, MT Richard RocheBozeman, MT Carolyn RocheBozeman, MT Ken McKennaBozeman, MT
1.32 Silver 3 52.00 Barbara PaulsonBozeman, MT Susan CopelandBozeman, MT Barbara PastineBozeman, MT Ellen PedersenBozeman, MT

Recaps

Section SS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
4 Lyle Kinsey Joe Barrett Gary Orser Denbigh Starkey A 1 - - - - - 115.00 0.00 115.00 6.60 Silver
3 Michael Keller Rollie Armacost Darlene Armacost Tim Spencer A 2 - - - - - 86.00 0.00 86.00 4.95 Silver
10 Michael Boreson Paul Muench Tanya McCully Bill Bradshaw A 3 - - - - - 74.00 0.00 74.00 3.71 Silver
11 Nelle Lucas Jim Lucas Jack Stone June Phillips B 4 1 - - - - 69.00 0.00 69.00 2.78 Silver
6 Willem Visser Carol Robinson Zia Kazimi Steve Visocan A 5/6 - - - - - 67.00 0.00 67.00 2.05 Silver
13 Heidi Hickes John Paxton Mike Copeland Richard Chin A 5/6 - - - - - 67.00 0.00 67.00 2.05 Silver
8 Anne MacIntyre Joanne Sherwood Judy Dorsch Gale Evans C - 2 1 - - - 60.00 0.00 60.00 2.34 Silver
12 Paul Burns Richard Roche Carolyn Roche Ken McKenna C - 3 2 - - - 57.00 0.00 57.00 1.76 Silver
5 Barbara Paulson Susan Copeland Barbara Pastine Ellen Pedersen C - - 3 - - - 52.00 0.00 52.00 1.32 Silver
9 George Day Chuck Gilje Ernie Olness Joel Wagner A - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.60 Silver
1 Melanie Sabo Bonnie Taylor Linda Miller Judith Wondrak C - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.60 Silver
2 Pamela Williams Diane Paszkowski Susan Knox Norman Knox C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.75 Silver
7 Diane Lusin Lisa Lombardy Joan Berg Wendy Olson C - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.45 Silver
14 Maureen Hull Carol Gaetino Meredith Sullivan John Sullivan C - - - - - - 17.00 0.00 17.00

Bracket

Bracket available from Fast Results