Sep 03, 2017 - Sunday 9:30 am

Stratified Open Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.66 Gold 1/2 82.00 Paolo RanaldiEau Claire, WI John KochSaint Cloud, MN Vernon EvansRedfield, SD Monte EvansRedfield, SD
7.66 Gold 1/2 82.00 Robert KuzWinnipeg, MB Maureen MarschWinnipeg, MB Jarek WyganowskiFargo, ND Ganesan SekharWinnipeg, MB Ron MorlockSun City, AZ Jon MartinFargo, ND
4.92 Gold 3 80.00 Robin WaskoSioux Falls, SD Joanne SkunbergSioux Falls, SD Gary PeschongWatertown, SD Shirley ThompsonWatertown, SD
3.69 Gold 4 79.00 Sue Moore TrebleWinnipeg, MB William TrebleWinnipeg, MB Freddie MykytyshynWinnipeg, MB Jenna TichonWinnipeg, MB
4.99 Gold 5 1 77.00 Dwight BostowFargo, ND Ileen DurrFargo, ND Larry NelsonFargo, ND Gerald BurdeskiMoorhead, MN
3.74 Gold 2 64.00 John JubaMandan, ND Jay OlsonSaint Paul, MN Wayne MatternBismarck, ND Rosella VanekGardner, ND
2.81 Gold 3 1 58.00 Svein SjovoldSioux Falls, SD Jarl SjovoldSioux Falls, SD John ScheaferSioux Falls, SD Scott YoderSioux Falls, SD
2.11 Gold 4 56.00 Marilyn AnstettFargo, ND Nancy WittwerFalls City, NE Mary ShawFargo, ND Jennifer PaulsrudFargo, ND

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
7 Robert Kuz Maureen Marsch Jarek Wyganowski Ganesan Sekhar Ron Morlock Jon Martin A 1/2 - - - - - 82.00 0.00 82.00 7.66 Gold
5 Paolo Ranaldi John Koch Vernon Evans Monte Evans A 1/2 - - - - - 82.00 0.00 82.00 7.66 Gold
8 Robin Wasko Joanne Skunberg Gary Peschong Shirley Thompson A 3 - - - - - 80.00 0.00 80.00 4.92 Gold
15 Sue Moore Treble William Treble Freddie Mykytyshyn Jenna Tichon A 4 - - - - - 79.00 0.00 79.00 3.69 Gold
6 Dwight Bostow Ileen Durr Larry Nelson Gerald Burdeski B 5 1 - - - - 77.00 0.00 77.00 4.99 Gold
13 Frank Knier Linda Webb Thomas Knier Daniel McIntyre A - - - - - - 72.00 0.00 72.00 1.68 Red
2 Naomi Paasch Ron Fosse Mark Hanft G Gard Hays Tom Grue Gregg Van Dyke A - - - - - - 69.00 0.00 69.00 1.68 Red
9 John Juba Jay Olson Wayne Mattern Rosella Vanek B - 2 - - - - 64.00 0.00 64.00 3.74 Gold
10 Svein Sjovold Jarl Sjovold John Scheafer Scott Yoder C - 3 1 - - - 58.00 0.00 58.00 2.81 Gold
1 Marilyn Anstett Nancy Wittwer Mary Shaw Jennifer Paulsrud B - 4 - - - - 56.00 0.00 56.00 2.11 Gold
4 Terry Henderson Donald Keyes Esther Nordhougen Curtis Nordhougen B - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.26 Red
3 Gloria Woloshyn Marilyn Hanson Donna McLaren Hellar Nakonechny B - - - - - - 49.00 0.00 49.00 1.26 Red
11 Donna Woodcox Barb Lennington Marjorie Mick Renee Hill C - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.84 Red
14 Brenda Johnson Dave Kuschel Dee Gunsch Arthur Haugen B - - - - - - 19.00 0.00 19.00
12 Dennis Blake Theresa Kalbrener Carol Larson Elaine Thompson C - - - - - - 17.00 0.00 17.00

Bracket

Bracket available from Fast Results