Aug 06, 2017 - Sunday 2:15 pm

Regionally Rated Charity Open Swiss Teams Event Summary

Session 1

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.73 Red 1 62.00 Thomas DressingBuffalo Grove, IL Craig GardnerStreamwood, IL Mary GardnerStreamwood, IL Kenneth WolfLibertyville, IL
8.05 Red 2 1 61.00 Yixin TangOak Park, IL Ping HuNaperville, IL Marilyn CroftSaint Charles, IL James McKinneyCarol Stream, IL
6.04 Red 3 52.00 Judy ZhuRomeoville, IL Suzanne DunawayOak Park, IL Michael KutskaRiver Forest, IL Jack SnyderNaperville, IL
4.53 Red 4 2 50.00 Karl AndersonElgin, IL Peggy AndersonElgin, IL James HudsonElmhurst, IL Stanislaw KolesnikElmwood Park, IL
3.49 Silver 5 3 1 47.00 Patricia BraunArlington Hgts, IL David JuberienRolling Meadows, IL Fred JohnstonChicago, IL Dennis SkinderChicago, IL
2.62 Silver 4/5 2 41.00 Paul HamperChicago, IL John RozwatNaples, FL Elizabeth RozwatNaples, FL Robert ZboralskiEvanston, IL
2.23 Silver 4/5 41.00 Robert MaxsonRiver Forest, IL Michael AirdoOak Park, IL George KlemicBensenville, IL Walt WernerArlington Hgts, IL
1.96 Silver 3 36.00 Linda JacobsonBartlett, IL Robert CorronSaint Charles, IL Neil WhittleCarol Stream, IL Ardythe EdwardsHuntley, IL

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
14 Thomas Dressing Craig Gardner Mary Gardner Kenneth Wolf A 1 - - - - - 62.00 0.00 62.00 10.73 Red
13 Yixin Tang Ping Hu Marilyn Croft James McKinney B 2 1 - - - - 61.00 0.00 61.00 8.05 Red
4 Judy Zhu Suzanne Dunaway Michael Kutska Jack Snyder A 3 - - - - - 52.00 0.00 52.00 6.04 Red
9 Karl Anderson Peggy Anderson James Hudson Stanislaw Kolesnik B 4 2 - - - - 50.00 0.00 50.00 4.53 Red
5 Patricia Braun David Juberien Fred Johnston Dennis Skinder C 5 3 1 - - - 47.00 0.00 47.00 3.49 Silver
7 Frank Pancoe Joseph Stokes Richard Strauss Amin Hakim A - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.76 Red
11 Meyer Abarbanel John Russell Jerry Jackson Mike Jones A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.76 Red
1 Robert Maxson Michael Airdo George Klemic Walt Werner B - 4/5 - - - - 41.00 0.00 41.00 2.23 Silver
16 Paul Hamper John Rozwat Elizabeth Rozwat Robert Zboralski C - 4/5 2 - - - 41.00 0.00 41.00 2.62 Silver
10 Linda Jacobson Robert Corron Neil Whittle Ardythe Edwards C - - 3 - - - 36.00 0.00 36.00 1.96 Silver
15 Kay Korte Gerald Levy Fred Clayton Simon Sellers B - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.38 Red
3 Gregory Rozborski Richard Gunderson Matt Sinkovits Julia Kelley C - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.76 Red
2 Greg Maccoubrey Martha Adams Robert Volsted Barbara Burda C - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.76 Red
6 Constance Galanti Wynn Cook Maria Solvie Brenda Stanton C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.38 Red
8 Mark Stein Brian Meltzer Kyle Rockoff Matthew Dyer C - - - - - - 26.00 0.00 26.00
12 John Pree Lee Schillinger Douglas Henderson Jerry Johnson C - - - - - - 16.00 0.00 16.00 0.38 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results