Jul 16, 2017 - Sunday 2:00 pm

Stratified Swiss Team Event Summary

Session 1

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.40 Silver 1 58.00 G S Jade BarrettElk Point, SD John ScheaferSioux Falls, SD John CunninghamSioux Falls, SD Jan Koch
3.30 Silver 2 1 51.00 Margaret NorrisDeadwood, SD Hai-Sheng WuMankato, MN Daniel HafnerRapid City, SD Jack DuganRapid City, SD
1.91 Silver 3/5 2/3 47.00 Donna WegnerSioux Falls, SD Anne HajekSioux Falls, SD Gerry SchultzSioux Falls, SD Tom MastersonSioux Falls, SD
1.91 Silver 3/5 2/3 47.00 Alfred HartmannSioux Falls, SD R WhitmoreSioux Falls, SD Bobbie SchlekewaySioux Falls, SD E. Steeves SmithMitchell, SD
1.91 Silver 3/5 47.00 Robin WaskoSioux Falls, SD Joanne SkunbergSioux Falls, SD Gary PeschongWatertown, SD Shirley ThompsonWatertown, SD
1.44 Silver 4 1 42.00 Anne BorgmannSioux Falls, SD John BorgmannSioux Falls, SD Colleen StaceyZumbro Falls, MN Colette Stacey-OdaBrookings, SD
1.08 Silver 2 37.00 Daniel ThompsonEgan, SD Byron SolemFlandreau, SD Svein SjovoldSioux Falls, SD Jarl SjovoldSioux Falls, SD

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
14 G S Jade Barrett John Scheafer John Cunningham Jan Koch A 1 - - - - - 58.00 0.00 58.00 4.40 Silver
11 Margaret Norris Hai-Sheng Wu Daniel Hafner Jack Dugan B 2 1 - - - - 51.00 0.00 51.00 3.30 Silver
10 Robin Wasko Joanne Skunberg Gary Peschong Shirley Thompson A 3/5 - - - - - 47.00 0.00 47.00 1.91 Silver
5 Donna Wegner Anne Hajek Gerry Schultz Tom Masterson B 3/5 2/3 - - - - 47.00 0.00 47.00 1.91 Silver
7 Alfred Hartmann R Whitmore Bobbie Schlekeway E. Steeves Smith B 3/5 2/3 - - - - 47.00 0.00 47.00 1.91 Silver
13 Ronald Klimes Marcia Klimes Doris Hausmann Lavonne Peterson A - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.69 Silver
8 Anne Borgmann John Borgmann Colleen Stacey Colette Stacey-Oda C - 4 1 - - - 42.00 0.00 42.00 1.44 Silver
12 Leon Blackwell Grant Boadwine Kathleen Blackwell Connie Dewey B - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.46 Silver
3 Daniel Thompson Byron Solem Svein Sjovold Jarl Sjovold C - - 2 - - - 37.00 0.00 37.00 1.08 Silver
6 Kathy Larson James Larson Jean Blilie Mary Shaw B - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.46 Silver
4 Lois Heinzman Linda Hartmann June McKillip Vivian Shaver C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.23 Silver
2 Audrey Ercolini Carolynn Sue Miller Nancy Wittwer Sarah Imig A - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.23 Silver
9 Michael Stegeman Joyce Stegeman Betty Gerberding Ardelle Roberts C - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.23 Silver
1 Shahid Naqvi Mary Abraham Linda Smoley Judy Peters C - - - - - - 21.00 0.00 21.00

Bracket

Bracket available from Fast Results