Jul 16, 2017 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.40 Silver 1 76.00 Robin WaskoSioux Falls, SD Joanne SkunbergSioux Falls, SD Gary PeschongWatertown, SD Shirley ThompsonWatertown, SD
3.30 Silver 2 1 56.00 Margaret NorrisDeadwood, SD Hai-Sheng WuMankato, MN Daniel HafnerRapid City, SD Jack DuganRapid City, SD
2.48 Silver 3 55.00 G S Jade BarrettElk Point, SD John ScheaferSioux Falls, SD John CunninghamSioux Falls, SD Jan Koch
1.86 Silver 4 2 1 51.00 Anne BorgmannSioux Falls, SD John BorgmannSioux Falls, SD Colleen StaceyZumbro Falls, MN Colette Stacey-OdaBrookings, SD
1.39 Silver 5 50.00 Ronald KlimesBrandon, SD Marcia KlimesBrandon, SD Doris HausmannOkoboji, IA Lavonne PetersonSpencer, IA
1.34 Silver 3 44.00 Kathy LarsonFort Mohave, AZ James LarsonFort Mohave, AZ Jean BlilieKerrville, TX Mary ShawFargo, ND
1.08 Silver 4 2 40.00 Daniel ThompsonEgan, SD Byron SolemFlandreau, SD Svein SjovoldSioux Falls, SD Jarl SjovoldSioux Falls, SD

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
10 Robin Wasko Joanne Skunberg Gary Peschong Shirley Thompson A 1 - - - - - 76.00 0.00 76.00 4.40 Silver
11 Margaret Norris Hai-Sheng Wu Daniel Hafner Jack Dugan B 2 1 - - - - 56.00 0.00 56.00 3.30 Silver
14 G S Jade Barrett John Scheafer John Cunningham Jan Koch A 3 - - - - - 55.00 0.00 55.00 2.48 Silver
8 Anne Borgmann John Borgmann Colleen Stacey Colette Stacey-Oda C 4 2 1 - - - 51.00 0.00 51.00 1.86 Silver
13 Ronald Klimes Marcia Klimes Doris Hausmann Lavonne Peterson A 5 - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.39 Silver
6 Kathy Larson James Larson Jean Blilie Mary Shaw B - 3 - - - - 44.00 0.00 44.00 1.34 Silver
3 Daniel Thompson Byron Solem Svein Sjovold Jarl Sjovold C - 4 2 - - - 40.00 0.00 40.00 1.08 Silver
7 Alfred Hartmann R Whitmore Bobbie Schlekeway E. Steeves Smith B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.39 Silver
12 Leon Blackwell Grant Boadwine Kathleen Blackwell Connie Dewey B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.26 Silver
5 Donna Wegner Anne Hajek Gerry Schultz Tom Masterson B - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.52 Silver
4 Lois Heinzman Linda Hartmann June McKillip Vivian Shaver C - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.26 Silver
1 Shahid Naqvi Mary Abraham Linda Smoley Judy Peters C - - - - - - 24.00 0.00 24.00 0.26 Silver
2 Audrey Ercolini Carolynn Sue Miller Nancy Wittwer Sarah Imig A - - - - - - 17.00 0.00 17.00 0.26 Silver
9 Michael Stegeman Joyce Stegeman Betty Gerberding Ardelle Roberts C - - - - - - 13.00 0.00 13.00

Bracket

Bracket available from Fast Results