Jun 09, 2017 - Friday 9:00 am

Fri AM Pair/Teams(T) Event Summary

Session 1

21.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C Overall Score Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.46 Silver 1 19.00 Terry BeckmanBrooklyn Park, MN Kathy BeckmanBrooklyn Park, MN Paul MeerschaertSaint Paul, MN John KochSaint Cloud, MN
5.60 Silver 2 18.00 David RaittMadison, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI Nancy OgreencWautoma, WI Adam GewissElk Mound, WI
4.20 Silver 3 17.50 Diane VaughanMadison, WI Yvette NearyMequon, WI Worth VaughanMadison, WI William MalesevichMayville, WI
3.48 Silver 5/6 1 16.50 Gary ChaneyWoodburn, IN William ChristensenArbor Vitae, WI Kimberly GrantFort Wayne, IN JoAnne ZickertMinocqua, WI
3.15 Silver 4 17.00 Gabriel TawilGlendale, WI Bud SteinMilwaukee, WI George KaiserMilwaukee, WI Dorothy CoakleyElm Grove, WI
2.61 Silver 2 14.50 Gena HartliebRockford, IL Janette HowardRockford, IL Helen AnglemireRockford, IL Francis BuhlerRockford, IL
2.07 Silver 5/6 16.50 Richard RhoadWesterville, OH Arthur FlashinskiWausau, WI Thomas GrandineSeattle, WA Lee PrellwitzRipon, WI
1.96 Silver 3 14.00 Jan CobbVerona, WI Steve SlingerRandolph, WI Gary Vanden HoutenBeaver Dam, WI Christa SlingerRandolph, WI
1.77 Silver 5 1 12.00 Nancy QuickWisconsin Rpds, WI Edmund BettingerPlain, WI James BrucknerMilwaukee, WI Lynne AndersonNekoosa, WI
1.47 Silver 4 12.50 James RugowskiHayward, WI Jim O'BrienOconomowoc, WI Yonsey KarasekHayward, WI Sandra O'BrienOconomowoc, WI
1.33 Silver 2 9.00 Karen TaylorEau Claire, WI Jennifer EnkroFort Myers, FL Caroline PieperWausau, WI Jerry BrelageFort Myers, FL

Recaps

  • Select a section:
  • EE
  • FF

Section EE

NS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
3 Gabriel Tawil Bud Stein George Kaiser Dorothy Coakley A 4 - - 1 - - 17.00 0.00 17.00 17.00 3.15 Silver
1 Gary Chaney William Christensen Kimberly Grant JoAnne Zickert B 5/6 1 - 2/3 1 - 16.50 0.00 16.50 16.50 3.48 Silver
9 Richard Rhoad Arthur Flashinski Thomas Grandine Lee Prellwitz A 5/6 - - 2/3 - - 16.50 0.00 16.50 16.50 2.07 Silver
10 Thomas Smith Rita Xistris Richard Nordeng Ann Nordeng A - - - 4 - - 15.00 0.00 15.00 15.00 0.74 Silver
11 Gena Hartlieb Janette Howard Helen Anglemire Francis Buhler B - 2 - - 2 - 14.50 0.00 14.50 14.50 2.61 Silver
6 James Rugowski Jim O'Brien Yonsey Karasek Sandra O'Brien B - 4 - - 3 - 12.50 0.00 12.50 12.50 1.47 Silver
4 Bobbie Sward William Murphy Vickie Brown Rose Sword B - - - - - - 10.50 0.00 10.50 10.50
2 Karen Taylor Jennifer Enkro Caroline Pieper Jerry Brelage C - - 2 - - 1 9.00 0.00 9.00 9.00 1.33 Silver
5 Mary Bolen Carol Vetter Judith Earl Karlyn Meinert C - - - - - - 8.00 0.00 8.00 8.00
8 Margaret Meyer William Higbee Leah Creswell Colleen McCabe C - - - - - - 6.00 0.00 6.00 6.00
7 Mary Lou Findley William Parsons Bonnie Elliott Margaret Parsons B - - - - - - 4.50 0.00 4.50 4.50