Jun 17, 2017 - Saturday 1:00 pm

Zifadel Compact Knockout 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.19 Gold 1 Helen DillenCalgary, AB Janice EliassonCalgary, AB Gamil TadrosCalgary, AB Keith FalkenbergCalgary, AB
7.13 Gold 2 Rita CannonLadysmith, BC Beth CooksonNanaimo, BC Dianna RicksonComox, BC Sharon FeduniakCourtenay, BC
4.59 Gold 3 Helen DunhamQualicum Beach, BC Bonnie ChristophersonNanoose Bay, BC Marylynn GhitterQualicum Beach, BC Al StaceyQualicum Beach, BC
3.57 Gold 4 Jack QiNorth Vancouver, BC Lucy ZhongNorth Vancouver, BC Andrew KrywaniukBurnaby, BC Kenny T K ChanVancouver, BC

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Gayle Good Jennifer Edwards Vilborg Wilson Diane Uyttersprot A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
15 Jan Galenza Gail Richardson Coreen Hamilton Marnie Hueston A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
14 Rita Cannon Beth Cookson Dianna Rickson Sharon Feduniak A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.13 Gold
13 Gordon Delf Pat Scarlett Evelyn Sisonenko Ruth Sidebottom A - - - - - - -0.01 0.00
12 Mark Manzer Anne Primeau Marion Pennell Delia Michaud A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
11 Bert Adams Carolyn Adams Barry Pask Barb Thomasson A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
10 Ann Romeo James Thompson Bonnie Turley Shirley Charters A - - - - - - -0.01 0.00
9 Jack Qi Lucy Zhong Andrew Krywaniuk Kenny T K Chan A 4 - - - - - -0.01 0.00 3.57 Gold
8 Peter Crawley Marv Norden Dennis O Donnell Ian Gibson A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
7 Frances Hill Gerry Brenner Giff Kassebaum James Kassebaum A - - - - - - -0.01 0.00
6 Helen Dillen Janice Eliasson Gamil Tadros Keith Falkenberg A 1 - - - - - -0.01 0.00 10.19 Gold
5 Amy Gao Diana Jing Lei Chao Baixiang Liu A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
4 Pat Couch Mary Driver Barb Hiebert Olga Burno A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
3 Wayne Borman Darlene Borman Doris Rumsby Norma Johnson A - - - - - - -0.01 0.00
2 Helen Dunham Bonnie Christopherson Marylynn Ghitter Al Stacey A 3 - - - - - -0.01 0.00 4.59 Gold
16 Ed L'Heureux Ray Clemmons Judith Edinger Chuck Irwin A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results