Jun 13, 2017 - Tuesday 1:00 pm

Chardonay Knockout 5 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.44 Gold 1 Paul ReitsmaParksville, BC Roger TaylorParksville, BC Paul TinneyParksville, BC Lorna TinneyParksville, BC
10.81 Gold 2 Jennifer EdwardsKelowna, BC Donalda BannatyneKelowna, BC Arlene HawrelakKelowna, BC Eleanor Anderson-LeeWest Kelowna, BC
6.18 Gold 3/4 Charlene FraserWest Kelowna, BC Faye PollhammerKelowna, BC Corinne McCartneyKelowna, BC Margaret GubbelsKelowna, BC
6.18 Gold 3/4 Jim McLeanSalmon Arm, BC Ona BouchardSalmon Arm, BC Doreen RobertsSalmon Arm, BC Dennis RobertsSalmon Arm, BC

Recaps

Section 25

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Charlene Fraser Faye Pollhammer Corinne McCartney Margaret Gubbels A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.18 Gold
15 Darrel Mooney Roy Grice Darlene Allen Denise Holst A - - - - - - -0.01 0.00
14 Brad Barton Barbara Hillman Wayne Stann Sandra Dequier A - - - - - - -0.01 0.00 1.54 Red
13 Donald Cottam Cecie Vatne Robert Henry Linda Henry A - - - - - - -0.01 0.00
12 Gerald Paul Roberta Macomber James Hurlburt Eric Benson A - - - - - - -0.01 0.00 1.54 Red
11 Hazel Skelton Jane Pacholok Shirley Campbell Dana Warick A - - - - - - -0.01 0.00
10 Kirk Rustad James Scarfe Gerry Coole Diane Coole A - - - - - - -0.01 0.00 1.54 Red
9 Alan Godes George Franko Pearl Franko Janneke Noort A - - - - - - -0.01 0.00
8 Victoria Haines Elizabeth Gain Caenie Pyrcz Cindy Ferguson A - - - - - - -0.01 0.00
7 Jean Sager Dennis Sager Jim Munns Larry Verrall A - - - - - - -0.01 0.00 1.54 Red
6 Jennifer Edwards Donalda Bannatyne Arlene Hawrelak Eleanor Anderson-Lee A 2 - - - - - -0.01 0.00 10.81 Gold
5 Donald Hanset William Drayton Karen Rise Nobi Morris A - - - - - - -0.01 0.00
4 Shirley McGuire Colleen Kinahan Claire Cook Martha Mikalsky A - - - - - - -0.01 0.00
3 Paul Reitsma Roger Taylor Paul Tinney Lorna Tinney A 1 - - - - - -0.01 0.00 15.44 Gold
2 Marla Patterson David Fallen Grant Deger Richard Sentner A - - - - - - -0.01 0.00
16 Jim McLean Ona Bouchard Doreen Roberts Dennis Roberts A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.18 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results