May 28, 2017 - Sunday 10:00 am

Gold Rush Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color D E F VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.59 Gold 1 87.00 Carol HiebNew Hope, MN Juanita BurkeWayzata, MN Ellen EidPlymouth, MN Marlene KettlerMaple Grove, MN
3.44 Gold 2 82.00 Lynne CastoldiLa Quinta, CA Scott SmithBloomington, MN Sandy NelsonMinneapolis, MN Sandy FisherPlymouth, MN
2.58 Gold 3 79.00 David McCallEau Claire, WI Terese McCallEau Claire, WI Deborah RidenourEau Claire, WI Pamela RhodesEau Claire, WI
2.52 Gold|Red 4 1 75.00 Marcia EatonWayzata, MN Morris EatonWayzata, MN Woodbury AndrewsMinneapolis, MN Cynthia AndrewsMinneapolis, MN
1.53 Gold 5 72.00 Louis TeslerPrior Lake, MN Steven SeilerDuluth, MN James PetersonEdina, MN Diane FanslerEdina, MN
1.89 Red 2 63.00 Sean McNallyNecedah, WI Lee MoralGolden Valley, MN Jane CurtisClear Lake, MN Carol Ann PaulsonMinneapolis, MN
1.82 Red 1 43.00 Richard StruthersMinneapolis, MN Glenda StruthersMinneapolis, MN Mary SternMinneapolis, MN Gary SternMinneapolis, MN

Recaps

Section D

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
D E F D E F
1 Carol Hieb Juanita Burke Ellen Eid Marlene Kettler D 1 - - - - - 87.00 0.00 87.00 4.59 Gold
4 Lynne Castoldi Scott Smith Sandy Nelson Sandy Fisher D 2 - - - - - 82.00 0.00 82.00 3.44 Gold
11 David McCall Terese McCall Deborah Ridenour Pamela Rhodes D 3 - - - - - 79.00 0.00 79.00 2.58 Gold
8 Marcia Eaton Morris Eaton Woodbury Andrews Cynthia Andrews E 4 1 - - - - 75.00 0.00 75.00 2.52 Gold|Red
12 Louis Tesler Steven Seiler James Peterson Diane Fansler D 5 - - - - - 72.00 0.00 72.00 1.53 Gold
15 Amy Dutton Susan Sanger Steven Solem Daniel Thompson D - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.44 Red
14 Sean McNally Lee Moral Jane Curtis Carol Ann Paulson E - 2 - - - - 63.00 0.00 63.00 1.89 Red
3 W Lynn Stone Steven Schroeder Mary Schroeder Mary Doyle D - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.88 Red
7 Ruth Tiplady Kathleen Buraglio Gary Smith Eunice Smith D - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.66 Red
9 Carolynn Sue Miller Audrey Ercolini Shahid Naqvi Judy Peters D - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.44 Red
6 Maury Fjestad Jan Masterson Leslie Nelson Walter Paulsen E - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.88 Red
5 James Bloedorn Mary Bolen Margaret Getman Alexis Campbell D - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.44 Red
13 Richard Struthers Glenda Struthers Mary Stern Gary Stern F - - 1 - - - 43.00 0.00 43.00 1.82 Red
10 Marlys Olson Elaine Mulcahy Victoria Jacobson Marcia Figus F - - - - - - 20.00 0.00 20.00 0.22 Red
2 Michael Hellman Greg Sharpe Rory Li Alina Maki F - - - - - - 12.00 0.00 12.00 0.22 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results