Apr 30, 2017 - Sunday 9:30 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.70 Silver 1 87.00 Lon DollBillings, MT Ann ZornBillings, MT Zia KazimiClancy, MT Steve VisocanTownsend, MT
5.78 Silver 2 86.00 Thomas RomineBillings, MT Tanya McCullyWhitefish, MT Bill BradshawBillings, MT Suzanne St ThomasBoise, ID
4.33 Silver 3 1 76.00 Susan WaltonBillings, MT Rosemary CoteBillings, MT George DayHelena, MT Joel WagnerShepherd, MT
3.25 Silver 4 73.00 Charles GiljeBillings, MT Mark GiljeSaint Louis, MO Bob CarterBillings, MT Ernest Olness JrBillings, MT
2.57 Silver 5 69.00 Jeanne ClappGlendive, MT Mona BrantGlendive, MT Donna YeargainBillings, MT Leona McGiboneyBillings, MT
2.08 Silver 2/3 65.00 Georgene RobisonGreat Falls, MT Rachel ValettGreat Falls, MT Shari KohoutekGreat Falls, MT Ouida AddisonGreat Falls, MT
2.08 Silver 2/3 65.00 Jack DuganRapid City, SD Daniel HafnerRapid City, SD George HaratykBillings, MT Gwen GatzemeierBillings, MT
1.93 Silver 4 1 62.00 Barbara LombardyBillings, MT Diane PaszkowskiBillings, MT Joan WilsonBillings, MT Sonja BennettBillings, MT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
3 Lon Doll Ann Zorn Zia Kazimi Steve Visocan A 1 - - - - - 87.00 0.00 87.00 7.70 Silver
13 Thomas Romine Tanya McCully Bill Bradshaw Suzanne St Thomas A 2 - - - - - 86.00 0.00 86.00 5.78 Silver
11 Susan Walton Rosemary Cote George Day Joel Wagner B 3 1 - - - - 76.00 0.00 76.00 4.33 Silver
15 Charles Gilje Mark Gilje Bob Carter Ernest Olness Jr A 4 - - - - - 73.00 0.00 73.00 3.25 Silver
2 Jeanne Clapp Mona Brant Donna Yeargain Leona McGiboney A 5 - - - - - 69.00 0.00 69.00 2.57 Silver
16 David Orser John Paxton Richard Chin Heidi Hickes A - - - - - - 67.00 0.00 67.00 1.20 Silver
4 Michael Keller Marsha Schell Sharon Carter Sherm Supola A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 0.90 Silver
5 Georgene Robison Rachel Valett Shari Kohoutek Ouida Addison B - 2/3 - - - - 65.00 0.00 65.00 2.08 Silver
17 Jack Dugan Daniel Hafner George Haratyk Gwen Gatzemeier B - 2/3 - - - - 65.00 0.00 65.00 2.08 Silver
18 Barbara Lombardy Diane Paszkowski Joan Wilson Sonja Bennett C - 4 1 - - - 62.00 0.00 62.00 1.93 Silver
12 Debbi Purvis Ramona Doll Helen Samuelson Daniel Dassinger A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.90 Silver
14 Lyle Kinsey Monta Bell Gail Heatherly Mary Jo Brown A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.90 Silver
9 Joann Feist Robert Allen Karen Allen Linda Capser B - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.20 Silver
8 Joyce Johnson John Eastman Meredith Sullivan Maureen Hull C - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.60 Silver
6 June Phillips Karen Renne John Sears Barbara Paulson B - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.30 Silver
7 Eugene Wadas Lawrence Campodonico Juanita Mouat Judy Galle B - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.30 Silver
10 Lisa Lombardy Diane Lusin Dale Peterson Judith Peterson C - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.30 Silver
1 Susan Knox Norman Knox Sandy Jomini Pierre Jomini C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.30 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results