Apr 08, 2017 - Saturday 9:00 am

I/N Pairs Event Summary

Session 1

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.13 Silver 1 61.00 Tony AmesMinnetonka, MN Greg CaucuttRochester, MN Carol CummingsOwatonna, MN William CummingsMonticello, MN
3.85 Silver 2 59.00 Leon BlackwellEgan, SD Grant BoadwinePreston, MN Lance ChamberlainRochester, MN Bill HeyerMedford, MN
2.89 Silver 3 52.00 John KochSaint Cloud, MN Paul MeerschaertSaint Paul, MN Terry BeckmanBrooklyn Park, MN Kathy BeckmanBrooklyn Park, MN
2.95 Silver 4 1 51.00 Alan LarsonRochester, MN Rodney MorlockStewartville, MN Nathan PikeLake City, MN Ann Van RynRochester, MN
1.62 Silver 5 48.00 Steven GaynorMinneapolis, MN Jean BoettcherMinneapolis, MN Paolo RanaldiEau Claire, WI Barry PurringtonEagan, MN
1.94 Silver 2/3 45.00 Warren NelsonCloquet, MN Dean MontgomeryBloomington, MN Elise PechekDuluth, MN Phillip PechekDuluth, MN
1.94 Silver 2/3 45.00 Linda BrammerMinneapolis, MN Barb ZipoyBloomington, MN Del SwansonLakeville, MN Gene BrandlApple Valley, MN
1.24 Silver 4 43.00 Thomas KiteEau Claire, WI Adam GewissElk Mound, WI Dennis RyanMenomonie, WI Barbara TysdahlMenomonie, WI
1.73 Silver 5 1 36.00 Valerie McGrathWabasha, MN Mary FunkWabasha, MN Jan BouquetWabasha, MN Deborah ErnsterRochester, MN
1.14 Silver 2/3 35.00 Barbara WijdicksRochester, MN Judith ArgueRochester, MN Margaret LichtyRochester, MN John RyderRochester, MN
1.14 Silver 2/3 35.00 Jean WitzRochester, MN Janet GonnellaRochester, MN Joyce WoodworthSedona, AZ V Gene DielPlainview, MN

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
12 Tony Ames Greg Caucutt Carol Cummings William Cummings A 1 - - - - - 61.00 0.00 61.00 5.13 Silver
17 Leon Blackwell Grant Boadwine Lance Chamberlain Bill Heyer A 2 - - - - - 59.00 0.00 59.00 3.85 Silver
9 John Koch Paul Meerschaert Terry Beckman Kathy Beckman A 3 - - - - - 52.00 0.00 52.00 2.89 Silver
1 Alan Larson Rodney Morlock Nathan Pike Ann Van Ryn B 4 1 - - - - 51.00 0.00 51.00 2.95 Silver
3 Steven Gaynor Jean Boettcher Paolo Ranaldi Barry Purrington A 5 - - - - - 48.00 0.00 48.00 1.62 Silver
14 Mary Lemmons Pat Burrows Judy Hansen Carol Mahoney A - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.46 Silver
5 Warren Nelson Dean Montgomery Elise Pechek Phillip Pechek B - 2/3 - - - - 45.00 0.00 45.00 1.94 Silver
6 Linda Brammer Barb Zipoy Del Swanson Gene Brandl B - 2/3 - - - - 45.00 0.00 45.00 1.94 Silver
15 Thomas Kite Adam Gewiss Dennis Ryan Barbara Tysdahl B - 4 - - - - 43.00 0.00 43.00 1.24 Silver
4 Valerie McGrath Mary Funk Jan Bouquet Deborah Ernster C - 5 1 - - - 36.00 0.00 36.00 1.73 Silver
18 Jean Witz Janet Gonnella Joyce Woodworth V Gene Diel C - - 2/3 - - - 35.00 0.00 35.00 1.14 Silver
8 Barbara Wijdicks Judith Argue Margaret Lichty John Ryder C - - 2/3 - - - 35.00 0.00 35.00 1.14 Silver
11 William Macleod Rita Bertsch Sylvester Sterioff Yvonne Sterioff C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.46 Silver
13 Patricia Bailey Marian Maass Avis Swan Sandra Gisslen C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.46 Silver
2 Cindy Moat Ann House Jane Trahms Barbara Gilliland B - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.23 Silver
16 Reid Shaw Jack Huie Joyce Johnson Thomas Botten C - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.23 Silver
7 Colleen Stacey Kathleen Maegerlein Sharon Horgan Kathleen Buraglio C - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.35 Silver
10 Deborah Ridenour Maura Nash Mary Boyum Mary Lent C - - - - - - 14.00 0.00 14.00

Bracket

Bracket available from Fast Results