Apr 19, 2017 - Wednesday 1:00 pm

"Marci Buehler" Wednesday Open KOs 11 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.94 Gold 1 Forrest SchneiderNorthbrook, IL Theresa SchneiderNorthbrook, IL Kathy HunterNew Vernon, NJ Donald GreneskoWinnetka, IL William SmallwoodBirmingham, MI
13.96 Gold 2 Thomas KoralewskiWest Seneca, NY John KirsitsEast Amherst, NY Sandra EnglandEast Aurora, NY Ken MeierOrchard Park, NY
7.98 Gold 3/4 Morgan DefenderferOak Ridge, TN Millicent TaylorOak Ridge, TN Jim RickerKnoxville, TN Patti RickerKnoxville, TN
7.98 Gold 3/4 Dwayne BallewHot Springs Vlg, AR Marcia BallewHot Springs Vlg, AR Sandra PopkinHot Springs Vlg, AR Vicki PoeckerHot Springs, AR Bruce NeunaberHot Springs Vlg, AR Michael PopkinHot Springs Vlg, AR

Recaps

Section 11

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Diana Skinner Shirley Fages Peggy Hahn Katherine Abrams Richard Nadol Malcolm Fages A - - - - - - -0.01 0.00
15 Robert Leese Marshall Thomas Sarah Widhu Lucy Hulse A - - - - - - -0.01 0.00
14 Dwayne Ballew Marcia Ballew Sandra Popkin Vicki Poecker Bruce Neunaber Michael Popkin A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.98 Gold
13 Martin Kumer Susan Israelson N Carbone Angela Agnello A - - - - - - -0.01 0.00
12 Thomas Koralewski John Kirsits Sandra England Ken Meier A 2 - - - - - -0.01 0.00 13.96 Gold
11 Lois Sherwood John Sherwood Cecil Henry William Springer A - - - - - - -0.01 0.00
10 Becky Smith Christine Boller Judith Fleming Deborah Monroe A - - - - - - -0.01 0.00
9 Morgan Defenderfer Millicent Taylor Jim Ricker Patti Ricker A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.98 Gold
8 Forrest Schneider Theresa Schneider Kathy Hunter Donald Grenesko William Smallwood A 1 - - - - - -0.01 0.00 19.94 Gold
7 Darleen Sweeney Peggy Dupont Karen Brown Patricia Bolz A - - - - - - -0.01 0.00
6 Mary Caraway Doris Marlow Barbara Cross Marge Chipman A - - - - - - -0.01 0.00
5 Darlene Selz Nancy Golden William Belanich Gerald Botkin A - - - - - - -0.01 0.00 1.99 Red
4 Cathy Taylor Beverly Ganim Nancy Wray Eugenia Snider A - - - - - - -0.01 0.00 1.99 Red
3 Tim Jones Larry Yarger Cheryl Macintosh John Burgoin A - - - - - - -0.01 0.00
2 Brenda Manning J Robert Copeland Sandy Barrow Mary Langham A - - - - - - -0.01 0.00 1.99 Red
16 Elizabeth Kelley Brenda Garzia Jody White Carolyn Kelley A - - - - - - -0.01 0.00 1.99 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results