Mar 25, 2017 - Saturday 2:00 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.58 Silver 1 64.00 Wes Bailey JrAnderson, SC Lynda HempelAnderson, SC Sandy Pierce BlairGreenville, SC Bill Gutermuth JrTaylors, SC
3.44 Silver 2 52.00 Dan OsburnDacula, GA Dana OsburnDacula, GA Jackie BrownGreenwood, SC Hugh Brown JrGreenwood, SC
2.26 Silver 3/4 48.00 Francine MoringColumbia, SC Richard SmithSpartanburg, SC E Michael McKeeAnderson, SC George RussellMoore, SC
2.26 Silver 3/4 48.00 Judy McDonaldLavonia, GA R Dee McDonaldLavonia, GA William KellyAnderson, SC Margie RubenAugusta, GA
1.45 Silver 5 46.00 Gil MahlaHartwell, GA Linda SmithAnderson, SC Robert KleinSimpsonville, SC Lorraine HolubHilton Head, SC
2.26 Silver 1 1 43.00 Stanley HackGreenville, SC Jan HaddoxGreenville, SC M Irene AdamsGreer, SC Bonnie KellyGreer, SC
1.70 Silver 2 2 42.00 Sylvia ColeAnderson, SC Bill JonesAnderson, SC Jane FriedmanAnderson, SC Marlene McClainAnderson, SC
1.27 Silver 3 39.00 Daniel SchmidtAnderson, SC Jerry JamesAnderson, SC Mary WiniarskiAnderson, SC Dee SteelyAnderson, SC
0.95 Silver 4 36.00 Mrs Sue MalinGreensboro, GA Bill MalinGreensboro, GA David DeanBogart, GA Kenneth DeruellePendergrass, GA

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
10 Wes Bailey Jr Lynda Hempel Sandy Pierce Blair Bill Gutermuth Jr A 1 - - - - - 64.00 0.00 64.00 4.58 Silver
13 Dan Osburn Dana Osburn Jackie Brown Hugh Brown Jr A 2 - - - - - 52.00 0.00 52.00 3.44 Silver
1 Francine Moring Richard Smith E Michael McKee George Russell A 3/4 - - - - - 48.00 0.00 48.00 2.26 Silver
12 Judy McDonald R Dee McDonald William Kelly Margie Ruben A 3/4 - - - - - 48.00 0.00 48.00 2.26 Silver
8 Gil Mahla Linda Smith Robert Klein Lorraine Holub A 5 - - - - - 46.00 0.00 46.00 1.45 Silver
4 Richard Brown Richard Maybin Jeff Ziemer Hugh Hughes A - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.46 Silver
7 Stanley Hack Jan Haddox M Irene Adams Bonnie Kelly C - 1 1 - - - 43.00 0.00 43.00 2.26 Silver
5 Sylvia Cole Bill Jones Jane Friedman Marlene McClain C - 2 2 - - - 42.00 0.00 42.00 1.70 Silver
2 Daniel Schmidt Jerry James Mary Winiarski Dee Steely B - 3 - - - - 39.00 0.00 39.00 1.27 Silver
11 Mrs Sue Malin Bill Malin David Dean Kenneth Deruelle C - 4 - - - - 36.00 0.00 36.00 0.95 Silver
14 Kay Wallace Helen West Bill Bauknight Eleanor Hare B - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.46 Silver
3 Lifford Ware Phyllis Burnette Jagdish Somani Simon Conescu C - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.46 Silver
9 Stephen Thompson Barbara Budreau Leland Halleck Nancy Jerolamon B - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.23 Silver
15 M. Clint Doss James Kirby Pat Mink Annette Beasley C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.23 Silver
6 Robert Yon John Cullen Linda Lewis Barbara Little B - - - - - - 23.00 0.00 23.00

Bracket

Bracket available from Fast Results