Mar 19, 2017 - Sunday 9:30 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.77 Silver 1 61.00 Adam GewissElk Mound, WI Lee PrellwitzRipon, WI Arthur FlashinskiWausau, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI
3.58 Silver 2 1 1 57.00 William ZimmermanSun Prairie, WI Tim LukerGreen Bay, WI Paul ZimmermanAppleton, WI John ZimmermanOshkosh, WI
2.68 Silver 3 2 53.00 Jane DupontDe Pere, WI Clayton MaloneyGreen Bay, WI Eric McVickarAppleton, WI Peter LokenGreen Bay, WI
2.01 Silver 4 49.00 Michael SelchertFitchburg, WI Caryl SelchertFitchburg, WI Richard NordengWaunakee, WI Ann NordengWaunakee, WI
1.66 Silver 5 3 46.00 Mollie FreierMarquette, MI Elizabeth MillerMarquette, MI Karen ReeseMarquette, MI Cerona StevensMarquette, MI
1.37 Silver 4 2 43.00 Paul MorganMadison, WI Charles VierthalerMonroe, WI James BloedornLa Crosse, WI Ted PeckLa Crosse, WI
1.02 Silver 5 3 40.00 Michael GabertSturgeon Bay, WI Orlaine GabertSturgeon Bay, WI Jay ZahnSturgeon Bay, WI Gail ZahnSturgeon Bay, WI

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
5 Adam Gewiss Lee Prellwitz Arthur Flashinski Paolo Ranaldi A 1 - - - - - 61.00 0.00 61.00 4.77 Silver
12 William Zimmerman Tim Luker Paul Zimmerman John Zimmerman C 2 1 1 - - - 57.00 0.00 57.00 3.58 Silver
14 Jane Dupont Clayton Maloney Eric McVickar Peter Loken B 3 2 - - - - 53.00 0.00 53.00 2.68 Silver
1 Michael Selchert Caryl Selchert Richard Nordeng Ann Nordeng A 4 - - - - - 49.00 0.00 49.00 2.01 Silver
7 Mollie Freier Elizabeth Miller Karen Reese Cerona Stevens B 5 3 - - - - 46.00 0.00 46.00 1.66 Silver
3 Paul Morgan Charles Vierthaler James Bloedorn Ted Peck C - 4 2 - - - 43.00 0.00 43.00 1.37 Silver
6 Yvette Neary William Malesevich Aniko Szabo Tamas Szabo A - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.46 Silver
9 Michael Gabert Orlaine Gabert Jay Zahn Gail Zahn C - 5 3 - - - 40.00 0.00 40.00 1.02 Silver
2 Richard Brown Randi Brown Carolyn Pfeiffer Lee Schultz C - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
16 Patricia Wisner Ruth Sorsen Patricia Hoehn Roger Collins C - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
10 Wayne Peters Roman Rommelfanger Joan Kilger Mary Bolen C - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.23 Silver
8 Carol Konrad Marjorie Morgan Caroline Pieper Marge Jones B - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.46 Silver
13 Robert Webster Jerry Marchant Wayne Larson Stephanie Schwingel B - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.23 Silver
15 Norbert Gross Andy Niver Anthony Priewe Sharon Basal C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.23 Silver
4 Mary Ann Romberg Charles Robinson Margaret Malloy Nancie Walsh C - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.23 Silver
11 Gregg Underheim David Vaclavik Jeffrey Copsey Jack Rhodes B - - - - - - 19.00 0.00 19.00

Bracket

Bracket available from Fast Results