Feb 05, 2017 - Sunday 9:30 am

Stratiflighted A/X Swiss Teams Event Summary

Session 2

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
18.55 Gold 1 101.00 Mark LairCanyon, TX Rita EllingtonCharlotte, NC Yauheni SiutsauLoveland, OH Amitabh RaturiCincinnati, OH
13.91 Gold 2 1 1 97.00 Stephen MoeseWest Chester, OH Mike MaCincinnati, OH Arun GoyalWest Chester, OH Cliff PleatmanCincinnati, OH
10.43 Gold 3 75.00 Robert SulgroveCenterville, OH Vickie SebastianBeavercreek, OH Michael HellmerIndianapolis, IN Sudheer PimputkarGalena, OH
7.83 Gold 4 68.00 Joan MillensKingston, NY David SabourinOttawa, ON Shan HuangToronto, ON Kevin DwyerMelbourne, FL
7.31 Gold 5/6 2/3 67.00 Douglas MillsapColumbus, OH Larry JonesPickerington, OH Michael GladfelterColumbus, OH Mary Jane GladfelterColumbus, OH
7.31 Gold 5/6 2/3 2 67.00 Anne BradleyIndianapolis, IN Helen DickinsonIndianapolis, IN Pam StrackIndianapolis, IN Maribeth RanselIndianapolis, IN
4.94 Gold 4 3 66.00 Charles AldenderferIndianapolis, IN Jonathan WolfIndianapolis, IN Larry AllisonBrownsburg, IN Peter AldenderferIndianapolis, IN
3.71 Gold 5 64.00 Mitchell PoteIndianapolis, IN James FarleyIndianapolis, IN William GheenIndianapolis, IN T Bondus IIICarmel, IN
3.71 Gold 4 62.00 Gary ChaneyWoodburn, IN Kimberly GrantFort Wayne, IN James KartFort Wayne, IN Rick KleinhekselFort Wayne, IN

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
10 Mark Lair Rita Ellington Yauheni Siutsau Amitabh Raturi A 1 - - - - - 101.00 0.00 101.00 18.55 Gold
2 Stephen Moese Mike Ma Arun Goyal Cliff Pleatman C 2 1 1 - - - 97.00 0.00 97.00 13.91 Gold
6 Robert Sulgrove Vickie Sebastian Michael Hellmer Sudheer Pimputkar A 3 - - - - - 75.00 0.00 75.00 10.43 Gold
16 Joan Millens David Sabourin Shan Huang Kevin Dwyer A 4 - - - - - 68.00 0.00 68.00 7.83 Gold
19 Anne Bradley Helen Dickinson Pam Strack Maribeth Ransel C 5/6 2/3 2 - - - 67.00 0.00 67.00 7.31 Gold
5 Douglas Millsap Larry Jones Michael Gladfelter Mary Jane Gladfelter B 5/6 2/3 - - - - 67.00 0.00 67.00 7.31 Gold
17 Charles Aldenderfer Jonathan Wolf Larry Allison Peter Aldenderfer C - 4 3 - - - 66.00 0.00 66.00 4.94 Gold
14 Mitchell Pote James Farley William Gheen T Bondus III B - 5 - - - - 64.00 0.00 64.00 3.71 Gold
1 Gary Chaney Kimberly Grant James Kart Rick Kleinheksel C - - 4 - - - 62.00 0.00 62.00 3.71 Gold
9 Martin Feeney Alan Tavel Willam Heeter John Givins C - - - - - - 61.00 0.00 61.00 2.00 Red
7 Geoff Bridges Kendra Bridges Donald Florida Annette Clark B - - - - - - 57.00 0.00 57.00 1.25 Red
8 Donald Ferguson Rose Ferguson Robert Grant Matthew Farber C - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.50 Red
13 John Hinton Bob Lyon Craig Satersmoen Russell Shoup A - - - - - - 51.00 0.00 -1.00 51.00 1.00 Red
12 Richard Ellis Jr Nancy Wilson Carolyn Murray Martha Leary C - - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.00 Red
3 James Rowen Donna Eide Franklin Alan Frederic Hadley C - - - - - - 48.00 0.00 48.00 1.00 Red
18 Joanne Vollmer Christopher Shaw Jr Robert Cundall Mary Shaw C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 1.50 Red
15 Frank La Master Nancy La Master Muffie Conover Larry Cooke C - - - - - - 40.00 0.00 40.00 1.00 Red
11 K Koorsen Matthew Fultz Michael Clegg Mary Lou Clegg C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.50 Red
4 Patti Knote Kitty Parrin Delores Herod Gilbert Herod C - - - - - - 20.00 0.00 20.00

Bracket

Bracket available from Fast Results