Dec 29, 2016 - Thursday 9:00 am

Gold Rush Swiss Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color 7 3 VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.51 Gold 1 105.00 Karyn MolnarPinehurst, NC Steven KlinePinehurst, NC Glenn IvettHanahan, SC Adrian Fontes
4.13 Gold 2 77.00 Walter CederholmHilton Head Is, SC Becky CederholmHilton Head Is, SC Deborah PhebusMelbourne, FL Robert PhebusMelbourne, FL
3.10 Gold 3 76.00 Graydon VadasMount Pleasant, SC Charles Anderegg JrMount Pleasant, SC Robert WieboldtMount Pleasant, SC Stuart ChagrinIsle of Palms, SC
2.32 Gold 4 1 73.00 Nancy MeachimPawleys Island, SC Jack CorleyMount Pleasant, SC LaVon McNaughtonMount Pleasant, SC Ruth ThornburgIsle of Palms, SC
1.84 Gold 5 2 68.00 Doug AldenOld Fort, NC Jean AldenOld Fort, NC Dawn GrohsAsheville, NC Heinz GrohsAsheville, NC
1.48 Gold 6/7 67.00 Judyann SchnorfMount Pleasant, SC Rebecca HudecekMount Pleasant, SC Kathy GageMarco Island, FL Truma PolinN Charleston, SC
1.48 Gold 6/7 67.00 Teddy MarcotSummerville, SC Ruth SchwartzMount Pleasant, SC Linda BergmanMount Pleasant, SC Betty McMahonMount Pleasant, SC
1.24 Red 3 64.00 Carole ReisingGranite Falls, NC Dennis ReisingGranite Falls, NC Martha MeyerWinston Salem, NC Mark MeyerWinston Salem, NC

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
7 3 7 3
12 Karyn Molnar Steven Kline Glenn Ivett Adrian Fontes 7 1 - - - - - 105.00 0.00 105.00 5.51 Gold
10 Walter Cederholm Becky Cederholm Deborah Phebus Robert Phebus 7 2 - - - - - 77.00 0.00 77.00 4.13 Gold
19 Graydon Vadas Charles Anderegg Jr Robert Wieboldt Stuart Chagrin 7 3 - - - - - 76.00 0.00 76.00 3.10 Gold
15 Nancy Meachim Jack Corley LaVon McNaughton Ruth Thornburg 3 4 1 - - - - 73.00 0.00 73.00 2.32 Gold
2 Doug Alden Jean Alden Dawn Grohs Heinz Grohs 3 5 2 - - - - 68.00 0.00 68.00 1.84 Gold
9 Teddy Marcot Ruth Schwartz Linda Bergman Betty McMahon 7 6/7 - - - - - 67.00 0.00 67.00 1.48 Gold
6 Judyann Schnorf Rebecca Hudecek Kathy Gage Truma Polin 7 6/7 - - - - - 67.00 0.00 67.00 1.48 Gold
7 Carole Reising Dennis Reising Martha Meyer Mark Meyer 3 - 3 - - - - 64.00 0.00 64.00 1.24 Red
17 Janet Linning Mary Williford Lucy Spell Judy Annan 7 - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.88 Red
18 Sandra White Bob Hahn Terry Torrence Ann Mandel 3 - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.66 Red
1 Pamela Barry Ernest Barry Allen Woodward Eileen Woodward 7 - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.66 Red
8 Girolomo Iermiero Helen Iermiero Janet Bennett Gerald Bennett 3 - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.66 Red
5 Diane Monroe Steven Goodman Sally Dix Kay McCarthy 7 - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.44 Red
14 Jane Herman William Herman Arnie Obler Geri Obler 7 - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.66 Red
4 R Shenkin Susan Shenkin Lee Tanen Naomi Fisch 7 - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.55 Red
11 Charles Davis Sharon Everett Ruth Willis Susan Hopkins 3 - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.55 Red
20 Rhea Caldwell Denise Chessler Freddie Baldwin Jewel Baldwin 7 - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.44 Red
3 Margaret Cannon Robert Hess Carolyn Harmon Diane Carleton 7 - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.22 Red
13 Kathryn Larsen Cheryl Zamerski Joan Zola Irene Miller 3 - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.22 Red
16 Lee Morrison Judith Reynolds Andrew Swaim Katherine Lehman 3 - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.11 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results