Dec 02, 2016 - Friday 10:00 am

Friday AM Open Pairs Event Summary

Session 1

23.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C Overall Score Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.66 Silver 1 1 18.50 William VoedischMarine, MN Patricia MontainCoon Rapids, MN Jim StepnesRichfield, MN Karen ThelenMinneapolis, MN
5.00 Silver 2 2 18.00 Jane TrahmsLakeville, MN Gary KnippenbergGolden Valley, MN Phyllis AndersonMinneapolis, MN Erwin HeislerMinneapolis, MN
3.75 Silver 3 3 17.50 Barb ZipoyBloomington, MN Joseph KoesterBrooklyn Park, MN Mary SassApple Valley, MN Bill HeyerMedford, MN
2.81 Silver 4 4 15.00 Jim SkonnordSaint Paul, MN John AllenOakdale, MN Jim HackerFaribault, MN Larry JohnsonMinneapolis, MN
1.85 Silver 5/6 14.00 Kerry HollowayBloomington, MN Karen PetersonWoodbury, MN Jerome ShenSaint Louis, MO Diana JensenWoodbury, MN
1.85 Silver 5/6 14.00 Grant DuffrinRoseville, MN Judy HammondWoodbury, MN Thomas HammondWoodbury, MN Joseph BrowanMaplewood, MN
1.02 Silver 5/6 13.00 Violet Mae ZaierArden Hills, MN Dennis CerkvenikMinnetonka, MN Marlene StrongeNorth Oaks, MN Paul NesvigInver Grove, MN
1.02 Silver 5/6 13.00 Linda BrammerMinneapolis, MN Joe ProulxMaplewood, MN Nicky BredesonMinneapolis, MN Wayne PinsonneaultSaint Paul, MN
2.01 Silver 1 12.00 Angela MintoApple Valley, MN Les HasslerShoreview, MN Carrie KaplanHudson, WI Pat WeberSaint Paul, MN
1.51 Silver 2 11.00 Bernice BlaskeOsseo, MN Jack BleetMinnetonka, MN Robert HansonElk River, MN Patrick FinleyMinneapolis, MN
1.13 Silver 3 10.50 Robert BonineMendota Heights, MN Edward KiolbasaStillwater, MN Marlys OlsonCoon Rapids, MN Thomas SchumannStillwater, MN
0.75 Silver 4/5 9.50 Doug GwostAiken, SC Jane CurtisClear Lake, MN Gil RohdeWoodbury, MN Theresa KornwolfElk River, MN
0.75 Silver 4/5 9.50 George WestCottage Grove, MN Lamese McDowellMahtomedi, MN Noralee MogolSaint Paul, MN Phyllis HoulsonRoseville, MN

Recaps

  • Select a section:
  • AA
  • BB

Section AA

NS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
6 Jane Trahms Gary Knippenberg Phyllis Anderson Erwin Heisler B 2 2 - 1 1 - 18.00 75.00 18.00 5.00 Silver
3 Kerry Holloway Karen Peterson Jerome Shen Diana Jensen A 5/6 - - 2 - - 14.00 58.33 14.00 1.85 Silver
7 Donald Dahlquist Jean Boettcher Robert Brink Steven Gaynor A - - - 3/5 - - 13.00 54.17 13.00 0.71 Silver
1 Violet Mae Zaier Dennis Cerkvenik Marlene Stronge Paul Nesvig B - 5/6 - 3/5 2/3 - 13.00 54.17 13.00 1.02 Silver
10 Linda Brammer Joe Proulx Nicky Bredeson Wayne Pinsonneault B - 5/6 - 3/5 2/3 - 13.00 54.17 13.00 1.02 Silver
4 Sandra Casey Wayne Gergen Alice Goetz Janet Williams A - - - - - - 12.50 52.08 12.50
9 Mary McIntyre Larry McIntyre Bill Madden Robert Pfeffer B - - - - - - 11.00 45.83 11.00
8 Doug Gwost Jane Curtis Gil Rohde Theresa Kornwolf C - - 4/5 - - 1 9.50 39.58 9.50 0.75 Silver
2 Kay Provine Susan Flaherty Marylou Doerrie Betty Salber C - - - - - - 9.00 37.50 9.00
5 Marylou Schauls Joyce Johnson Patricia Baker Thomas Botten C - - - - - - 7.00 29.17 7.00