Nov 13, 2016 - Sunday 10:00 am

Union Pacific Stratified Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.70 Silver 1 106.00 Richard MillerOgden, UT William BraunSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT Michael BerggrenSalt Lake City, UT Jim FlesherSalt Lake City, UT
5.78 Silver 2 95.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Uri LoewensteinSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT
4.33 Silver 3 93.00 Ann MorinPark City, UT Bill AeschbacherPark City, UT Hal FarnsworthSalt Lake City, UT Barbara LundyPark City, UT
3.75 Silver 4 1 83.00 Ruth AndersenSalt Lake City, UT Robert BoehmerSandy, UT Steven TownerSalt Lake City, UT Massoud TahmassebipourHolladay, UT
2.39 Silver 5/6 77.00 Rod OrgantSalt Lake City, UT F J JahanbaniSalt Lake City, UT Rhea FoulgerSalt Lake City, UT Judy StanfieldSalt Lake City, UT
2.39 Silver 5/6 77.00 Anne LemmonSalt Lake City, UT Nancy CourtneySalt Lake City, UT Julianne AdairMidvale, UT Doug AdairMidvale, UT
2.81 Silver 2 1 72.00 Rick DunieSalt Lake City, UT Bonnie LantzSalt Lake City, UT Alan SparrowSalt Lake City, UT Nancy SparrowSalt Lake City, UT
2.11 Silver 3 71.00 Nelle LucasIdaho Falls, ID Jim LucasIdaho Falls, ID Aaron CavenderSandy, UT Randal GentillonIdaho Falls, ID
1.58 Silver 4 67.00 Steven GlaserSalt Lake City, UT Ray DudaMidvale, UT Estelle KevitchSalt Lake City, UT Pien ChangSandy, UT
1.55 Silver 2 64.00 Robert BrodsteinOgden, UT Janet KilhefnerOgden, UT William WestOgden, UT Nancy RogersEden, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
14 Richard Miller William Braun Alene Wrobel Michael Berggren Jim Flesher A 1 - - - - - 106.00 0.00 106.00 7.70 Silver
5 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A 2 - - - - - 95.00 0.00 95.00 5.78 Silver
3 Ann Morin Bill Aeschbacher Hal Farnsworth Barbara Lundy A 3 - - - - - 93.00 0.00 93.00 4.33 Silver
2 Ruth Andersen Robert Boehmer Steven Towner Massoud Tahmassebipour B 4 1 - - - - 83.00 0.00 83.00 3.75 Silver
17 Anne Lemmon Nancy Courtney Julianne Adair Doug Adair A 5/6 - - - - - 77.00 0.00 77.00 2.39 Silver
8 Rod Organt F J Jahanbani Rhea Foulger Judy Stanfield A 5/6 - - - - - 77.00 0.00 77.00 2.39 Silver
4 James Milam Beth Milam Robert Donaldson Lewis Boynton A - - - - - - 73.00 0.00 73.00 0.78 Silver
1 Rick Dunie Bonnie Lantz Alan Sparrow Nancy Sparrow C - 2 1 - - - 72.00 0.00 72.00 2.81 Silver
15 Nelle Lucas Jim Lucas Aaron Cavender Randal Gentillon B - 3 - - - - 71.00 0.00 71.00 2.11 Silver
7 Steven Glaser Ray Duda Estelle Kevitch Pien Chang B - 4 - - - - 67.00 0.00 67.00 1.58 Silver
13 Steve Rackham Ann Rackham Marian Subic Carol Stavrakakis Becky Shreeve B - - - - - - 66.00 0.00 66.00 1.04 Silver
10 Paul Lund Joann Okumura Scott Rosenbush Cindy Zimmerman B - - - - - - 66.00 0.00 66.00 1.04 Silver
11 Robert Brodstein Janet Kilhefner William West Nancy Rogers C - - 2 - - - 64.00 0.00 64.00 1.55 Silver
12 John Shepard William Herman Kraig Lund Scott Porter C - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.78 Silver
6 Deirdre Nickel Max Aeschbacher Cindy Casson Ken Horwedel B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.78 Silver
18 Kathy Dowen Suzanne St Thomas Daryl Sallaz Bev Fransen A - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.78 Silver
9 Candice Ragsdale-Polloc Sid Paskett Miki Paskett Nancy Larson C - - - - - - 38.00 0.00 38.00 0.26 Silver
16 Marsene Patterson Arlene Adams Kaye Jacoway Pat Curtis C - - - - - - 33.00 0.00 33.00

Bracket

Bracket available from Fast Results