Nov 11, 2016 - Friday 1:30 pm

Friday Open Swiss Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.19 Gold 1/2 1 117.00 Xiangdong MengSurrey, BC Dong YanSammamish, WA Richard D'LitzenbergerLeavenworth, WA David HuangBurnaby, BC
9.19 Gold 1/2 117.00 Baixiang LiuBurnaby, BC Ping DingKamloops, BC Diana JingNew Westminster, BC Amy GaoRichmond, BC
5.91 Gold 3 103.00 Sue AndersonSeattle, WA Cynthia GladSeattle, WA Renae Gunstone-WhiteMercer Island, WA Tim WhiteMercer Island, WA
4.43 Gold 4 94.00 Ted HeckVictoria, BC Kathy ByeBurnaby, BC Andrea MillerVictoria, BC Rhoda TaflerRichmond, BC
3.50 Gold 5 92.00 Carol WardArvada, CO Peggy WareDenver, CO Joan KushnerDenver, CO Jeanne GrayNiwot, CO
3.00 Gold 6 91.00 Kay EnfieldSanta Fe, NM Cam DonerSurrey, BC Pat DunnBellevue, WA Polly DunnBellevue, WA
2.99 Gold 2/3 89.00 Eda KadarVancouver, BC Andrew NalosSurrey, BC Kenneth RamsayWest Vancouver, BC Gustav AxenNew Westminster, BC
2.99 Gold 2/3 89.00 Donald BerryVictoria, BC David ReidVictoria, BC Lorenzo MiglioriniSeattle, WA Terry FosterVictoria, BC
1.92 Gold 4 83.00 Stuart CarrBurnaby, BC Thomas DavisNorth Vancouver, BC Diane AyukawaDelta, BC Robert WaltersNew Westminster, BC
2.39 Gold 1 68.00 Jim MunnsSurrey, BC Win BromleyLangley, BC Ted DaganRichmond, BC Barbara HillmanRichmond, BC

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
15 Baixiang Liu Ping Ding Diana Jing Amy Gao A 1/2 - - - - - 117.00 0.00 117.00 9.19 Gold
9 Xiangdong Meng Dong Yan Richard D'Litzenberger David Huang B 1/2 1 - - - - 117.00 0.00 117.00 9.19 Gold
12 Sue Anderson Cynthia Glad Renae Gunstone-White Tim White A 3 - - - - - 103.00 0.00 103.00 5.91 Gold
2 Ted Heck Kathy Bye Andrea Miller Rhoda Tafler A 4 - - - - - 94.00 0.00 94.00 4.43 Gold
8 Carol Ward Peggy Ware Joan Kushner Jeanne Gray A 5 - - - - - 92.00 0.00 92.00 3.50 Gold
5 Kay Enfield Cam Doner Pat Dunn Polly Dunn A 6 - - - - - 91.00 0.00 91.00 3.00 Gold
6 Eda Kadar Andrew Nalos Kenneth Ramsay Gustav Axen B - 2/3 - - - - 89.00 0.00 89.00 2.99 Gold
20 Donald Berry David Reid Lorenzo Migliorini Terry Foster B - 2/3 - - - - 89.00 0.00 89.00 2.99 Gold
19 Bill Angus Insa Fricker Dee Steil Anne Smith A - - - - - - 88.00 0.00 88.00 1.55 Red
13 Debbie Wastle Carole Bradshaw Jack Bradshaw Katie Christie A - - - - - - 86.00 0.00 86.00 1.40 Red
4 Mike Moffatt Vicki Moffatt Isabel Chernoff Allan Karro A - - - - - - 84.00 0.00 84.00 1.24 Red
7 Stuart Carr Thomas Davis Diane Ayukawa Robert Walters B - 4 - - - - 83.00 0.00 83.00 1.92 Gold
18 Gilbert Lambert Pamela Rattenbury Monica Angus Sheila Sache A - - - - - - 80.00 0.00 80.00 1.55 Red
10 Milton Kalikman Jacques Printz John Patterson Charles Burns A - - - - - - 70.00 0.00 70.00 1.24 Red
11 Jim Munns Win Bromley Ted Dagan Barbara Hillman C - - 1 - - - 68.00 0.00 68.00 2.39 Gold
3 Eurydice Nours Leo Lau Kwok Fai Tung Percy Wu B - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.93 Red
14 Norma McNamara Marlene Barber Diane McNames Marlene Shankland B - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.62 Red
17 Rita Cannon Beth Cookson Sharon Feduniak Dianna Rickson B - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.93 Red
16 Wayne Borman Darlene Borman Jeanine Graham Carrie Margolin C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.31 Red
1 Kathie Hoehne Linda Vernon Dickie Motherwell Gail Buck C - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.31 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results