Nov 06, 2016 - Sunday 10:00 am

Stratified Open Swiss Teams Event Summary

Session 2

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.98 Silver 1 133.00 Richard GrossOwens Cross Rds, AL Annette Lee McHannFlowood, MS Winston Legge JrPensacola, FL Jennie LeggePensacola, FL
5.99 Silver 2 127.00 Scott StearnsElberta, AL Andrew CavalierHuntsville, AL Jay SegarraOcean Springs, MS Walter LewisGautier, MS
4.49 Silver 3 1 119.00 Barbara ChesterfieldPensacola, FL Carolyn WolfPensacola, FL Brenda StarnesNavarre, FL Joyce GardnerPensacola, FL
3.37 Silver 4 2 1 118.00 James GundersonDaleville, AL Jeff PayneGraceville, FL Jody CraneyPensacola, FL Laura WhitePensacola, FL
2.66 Silver 5 115.00 Wes BarnesPensacola, FL Roberta BarnesPensacola, FL Kay HukeGulf Breeze, FL Romana LopezPensacola, FL
2.28 Silver 6 109.00 David ChakovGautier, MS Michael MosesBiloxi, MS Arun LimayeGulfport, MS Daryl FisherDiamondhead, MS
2.51 Silver 3 108.00 Gary KlussmanGulf Shores, AL Dave WilliamsonFairhope, AL Susan TrimbleFoley, AL Bill TrimbleFoley, AL
1.89 Silver 4 104.00 Raymond FerreeBlairsville, GA Sabra WilsonPensacola, FL Barbara WestholmPensacola, FL Larry WestholmPensacola, FL
1.49 Silver 5 97.00 Paula TeipelGulf Shores, AL Pete SandersFoley, AL Dale HamernickOsseo, MN A Duane QueenerGreenfield, IN
1.95 Silver 2 89.00 Michelle CranePensacola, FL Mary Ann AbramsPensacola Beach, FL Mary CumminsLeesburg, FL Alexa Canady-DavisPensacola, FL
1.46 Silver 3 88.00 Jean AskewPensacola, FL JoAnn CoulterMilton, FL Jim WhittingtonPensacola, FL Cynthia LalasPensacola, FL

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
8 Richard Gross Annette Lee McHann Winston Legge Jr Jennie Legge A 1 - - - - - 133.00 0.00 133.00 7.98 Silver
4 Scott Stearns Andrew Cavalier Jay Segarra Walter Lewis A 2 - - - - - 127.00 0.00 127.00 5.99 Silver
11 Barbara Chesterfield Carolyn Wolf Brenda Starnes Joyce Gardner B 3 1 - - - - 119.00 0.00 119.00 4.49 Silver
9 James Gunderson Jeff Payne Jody Craney Laura White C 4 2 1 - - - 118.00 0.00 118.00 3.37 Silver
1 Wes Barnes Roberta Barnes Kay Huke Romana Lopez A 5 - - - - - 115.00 0.00 115.00 2.66 Silver
3 David Chakov Michael Moses Arun Limaye Daryl Fisher A 6 - - - - - 109.00 0.00 109.00 2.28 Silver
14 Gary Klussman Dave Williamson Susan Trimble Bill Trimble B - 3 - - - - 108.00 0.00 108.00 2.51 Silver
7 Raymond Ferree Sabra Wilson Barbara Westholm Larry Westholm B - 4 - - - - 104.00 0.00 104.00 1.89 Silver
6 Paula Teipel Pete Sanders Dale Hamernick A Duane Queener B - 5 - - - - 97.00 0.00 97.00 1.49 Silver
16 Michelle Crane Mary Ann Abrams Mary Cummins Alexa Canady-Davis C - - 2 - - - 89.00 0.00 89.00 1.95 Silver
5 Jean Askew JoAnn Coulter Jim Whittington Cynthia Lalas C - - 3 - - - 88.00 0.00 88.00 1.46 Silver
12 Shirley Reischman Jeanne Turner Roger Reff Robert Claflin B - - - - - - 87.00 0.00 87.00 0.99 Silver
13 Frank Margagliano Margaret Joyner Ted Gardner Sandra Carney B - - - - - - 78.00 0.00 78.00 0.99 Silver
15 Irby Jones Martha Jo Jones Katie Gordon Ed Stephens B - - - - - - 73.00 0.00 73.00 0.66 Silver
19 Cece Spain Jim Spain Carol Feuger Peggy Griffin C - - - - - - 72.00 0.00 72.00 0.66 Silver
17 Patty Kattner Lorna Bultman Jodey McMillen Irene Rhodes C - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.66 Silver
2 Howard Deck Barbara Deck Joyce Moore Joan Caudle C - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.33 Silver
18 Arlene Dipietro Diana Brown Charles Ellis Mary Ann Lafayette C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.33 Silver
10 Kathy McArthur Dee Gerald Judy Oglesby Jimmie Miller C - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.33 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results