Oct 15, 2016 - Saturday 4:00 pm

Swiss Teams Event Summary

Session 1

11.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.77 Silver 1 1 97.00 Joseph Secka SrPittsburgh, PA Donald AverbachPittsburgh, PA Ethel LevinePittsburgh, PA Sandra McCallCanonsburg, PA
3.58 Silver 2 2 80.00 Karen BockCarnegie, PA David ColluraElizabeth, PA Vincentina SimakMc Keesport, PA Nell BurneyPittsburgh, PA
2.68 Silver 3 3 68.00 Raymond KramerLower Burrell, PA Angela AgnelloIndiana, PA Lorraine WorsleyButler, PA Yvonne CoursenNew Kensington, PA
1.55 Silver 4/6 64.00 William HoltSewickley, PA Robert QuinlanPittsburgh, PA Constance HoechstetterMoon Township, PA Patricia AndersWexford, PA
1.55 Silver 4/6 64.00 Ami ElisPittsburgh, PA Russell SheldonPittsburgh, PA Joanne ZambroskiPittsburgh, PA Nurit ElisPittsburgh, PA
1.55 Silver 4/6 64.00 Susan McQuillanPittsburgh, PA Gerrie LittmannPittsburgh, PA Sharon RohrPittsburgh, PA Gail HastingsVerona, PA
1.25 Silver 1 59.00 Rosanne PattersonPittsburgh, PA Hermoine BalphFort Lauderdale, FL Joann SzymeckiPittsburgh, PA Jeannie McCormickGibsonia, PA

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
1 Joseph Secka Sr Donald Averbach Ethel Levine Sandra McCall B 1 1 - - - - 97.00 0.00 97.00 4.77 Silver
9 Karen Bock David Collura Vincentina Simak Nell Burney B 2 2 - - - - 80.00 0.00 80.00 3.58 Silver
11 Raymond Kramer Angela Agnello Lorraine Worsley Yvonne Coursen B 3 3 - - - - 68.00 0.00 68.00 2.68 Silver
7 Ami Elis Russell Sheldon Joanne Zambroski Nurit Elis A 4/6 - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.55 Silver
8 Susan McQuillan Gerrie Littmann Sharon Rohr Gail Hastings A 4/6 - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.55 Silver
2 William Holt Robert Quinlan Constance Hoechstetter Patricia Anders A 4/6 - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.55 Silver
4 Rosanne Patterson Hermoine Balph Joann Szymecki Jeannie McCormick C - - 1 - - - 59.00 0.00 59.00 1.25 Silver
10 William Neal Russell Orkin Richard Laird Patricia Rambasek C - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.68 Silver
6 Lewis Averbach Nicholas Rescher Anthony Malpede Peter Cannon C - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.27 Silver
5 Dennis Pittman Janice Schultheis Kathleen Dolegowski Nancy Chak B - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.27 Silver
3 George Kury Margaret Maloni Brina Segal Cynthia Custer B - - - - - - 26.00 0.00 26.00

Bracket

Bracket available from Fast Results