Oct 26, 2016 - Wednesday 1:00 pm

Ghosts Bracketed Knockout 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.35 Gold 1 Richard NadolCharleston, SC Lynda DenbergSullivans Is, SC Donald RizerWalterboro, SC Peggy HahnCharleston, SC
12.15 Gold 2 Richard ChiottWinston Salem, NC Brenda ChiottWinston Salem, NC Louise GarciaGreensboro, NC Rebecca SantagoClemmons, NC
6.94 Gold 3/4 Ann PozdolPinehurst, NC Mary ElderLandrum, SC Kathryn KimmerlingBlythewood, SC Jan BaisdenKernersville, NC
6.94 Gold 3/4 Patricia WhitehurstDurham, NC Kathy NewmanDurham, NC Gale MeyerDurham, NC Lynn GreenHilton Head, SC

Recaps

Section 111

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Richard Nadol Lynda Denberg Donald Rizer Peggy Hahn A 1 - - - - - -0.01 0.00 17.35 Gold
11 William Mallett Laura Glover Mary Witt Frances Barry A - - - - - - -0.01 0.00 0.87 Red
10 Sue Tripp Caroline Soucy Bonnie Kress Barbara Cansler A - - - - - - -0.01 0.00 0.87 Red
9 June Satterfield Peggy Bologna Patsy Jourdan Anita Reilly A - - - - - - -0.01 0.00 0.87 Red
8 Patricia Whitehurst Kathy Newman Gale Meyer Lynn Green A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.94 Gold
7 Bert Adams Carolyn Adams Geri Denney Howard Montemurro A - - - - - - -0.01 0.00 0.87 Red
6 Dave Stephenson Rachael Garrity Margaret Grayson Kinza Pickelsimer A - - - - - - -0.01 0.00
5 Gerald Botkin William Belanich Nancy Bradbury Bill Collins A - - - - - - -0.01 0.00 1.74 Red
4 Ann Pozdol Mary Elder Kathryn Kimmerling Jan Baisden A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.94 Gold
3 Richard Chiott Brenda Chiott Louise Garcia Rebecca Santago A 2 - - - - - -0.01 0.00 12.15 Gold
2 Joanne McClusky Jean Askew Carolyn Wolf Brenda Starnes A - - - - - - -0.01 0.00
12 Paul Cuffe Richard Distlerath Nicolas Karamaoun Alex Marshall A - - - - - - -0.01 0.00 0.87 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results