Oct 12, 2016 - Wednesday 1:00 pm

Mount Rosa Wed-Thur KO Teams 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.81 Gold 1 James SmithBoulder, CO Spencer CarrBroomfield, CO Jonell ComerfordBroomfield, CO Leo ComerfordBroomfield, CO
12.47 Gold 2 Jane RothwellColorado Spgs, CO Marieanne DavisonManitou Springs, CO Lorna PerkinsColorado Spgs, CO Miriam FeinbergColorado Spgs, CO
7.12 Gold 3/4 Elizabeth UnderwoodHenderson, NV Robert UnderwoodHenderson, NV Don ElliottMesa, AZ Patricia PlummerAlbuquerque, NM
7.12 Gold 3/4 Rob LorckColorado Spgs, CO Edward TexelColorado Spgs, CO Jeffrey RappColorado Spgs, CO Page WalkerColorado Spgs, CO

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Elizabeth Underwood Robert Underwood Don Elliott Patricia Plummer A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.12 Gold
11 John Dukellis Eva Johnson Davis Bennett John Ochsner A - - - - - - -0.01 0.00 0.89 Red
10 James Smith Spencer Carr Jonell Comerford Leo Comerford A 1 - - - - - -0.01 0.00 17.81 Gold
9 Donna Barrow Nancy Rainwater Philip Debus Jennifer O'Neill A - - - - - - -0.01 0.00
8 Jane Rothwell Marieanne Davison Lorna Perkins Miriam Feinberg A 2 - - - - - -0.01 0.00 12.47 Gold
7 Clement Jacobson Ayako Harada Joyce Truitt Larry Killoran A - - - - - - -0.01 0.00 0.89 Red
6 Richard Gardner Susan Marshall Lori Beard Bill Beard A - - - - - - -0.01 0.00
5 Jay Francis Jeanne Schleicher Helen Kosley Joan Tokarz A - - - - - - -0.01 0.00 0.89 Red
4 Katherine Stewart Lynda Hundertmark Jackie Bradley Panola Lisle A - - - - - - -0.01 0.00 1.78 Red
3 Rob Lorck Edward Texel Jeffrey Rapp Page Walker A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.12 Gold
2 Kathy Bergman Murali Nair Joan Merrill Pamela Thaut A - - - - - - -0.01 0.00 0.89 Red
12 Martyn Cooper Beth Todd Michael Thorpe Jeanette Roberts A - - - - - - -0.01 0.00 0.89 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results