Jul 16, 2016 - Saturday 4:00 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

10.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.40 Silver 1 101.00 Craig BiddlePittsburgh, PA Philip GouldingWexford, PA Fred SchenkerPittsburgh, PA Dan RoseberryDover, OH
3.30 Silver 2 1 1 87.00 Kenneth EichlerMurrysville, PA Leroy Hackenberg IIPittsburgh, PA Sarah WozniakMurrysville, PA Ernest CollinsGreensburg, PA
2.48 Silver 3 2 2 73.00 John BernhardSewickley, PA Lorraine HannaGibsonia, PA David RuppertButler, PA Alan LeaverMars, PA
1.86 Silver 4 3 68.00 Joseph Secka SrPittsburgh, PA Sandra McCallCanonsburg, PA Karen BockCarnegie, PA Joseph BernotElizabeth, PA

Recaps

Section F

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
6 Craig Biddle Philip Goulding Fred Schenker Dan Roseberry A 1 - - - - - 101.00 0.00 101.00 4.40 Silver
7 Kenneth Eichler Leroy Hackenberg II Sarah Wozniak Ernest Collins C 2 1 1 - - - 87.00 0.00 87.00 3.30 Silver
3 John Bernhard Lorraine Hanna David Ruppert Alan Leaver C 3 2 2 - - - 73.00 0.00 73.00 2.48 Silver
9 Joseph Secka Sr Sandra McCall Karen Bock Joseph Bernot C 4 3 - - - - 68.00 0.00 68.00 1.86 Silver
10 Mary Paulone Carns William Holt Robert Quinlan Constance Hoechstetter A - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.54 Silver
5 Jane Marshall Ronald Franck Steven Schwarzwaelder Joanne Zambroski A - - - - - - 51.00 0.00 51.00 0.54 Silver
2 Donald Averbach Ethel Levine Bud McElhaney Art Bonneau B - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.27 Silver
1 David Livingston Jean Livingston Angela Agnello Martin Kumer C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.27 Silver
4 Carol Conaway Martha Babbitt Barbara Laswell Sue Scheessele C - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.27 Silver
8 Vincentina Simak Susan McQuillan Sharon Rohr Gail Hastings B - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.27 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results