Jun 19, 2016 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

23.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.90 Silver 1 82.00 Jerry KeeranRio Rancho, NM Josephine AtkinsRio Rancho, NM Cheryl MitchellCorrales, NM Shirley GardnerAlbuquerque, NM
3.88 Silver 2/3 1/2 81.00 Michael DelaneyPlacitas, NM Egda DelaneyPlacitas, NM Pat ZickAlbuquerque, NM Robert WarrinerAlbuquerque, NM
3.88 Silver 2/3 1/2 81.00 Louis ChristenAlbuquerque, NM Jane ButelCorrales, NM Subhas ShahAlbuquerque, NM Howard FriedmanAlbuquerque, NM
2.49 Silver 4 78.00 Steven LockwoodAlbuquerque, NM Joseph FreedmanAlbuquerque, NM Jan EvansAlbuquerque, NM Richard WeigleAlbuquerque, NM
2.27 Silver 5/6 3 71.00 Janet FrenchRio Rancho, NM Scott BakerAlbuquerque, NM Linda LoyeSandia Park, NM Randall JonesAlbuquerque, NM
1.83 Silver 5/6 71.00 Chloe Ella FackenthallAngel Fire, NM Byron FackenthallAngel Fire, NM Paul HummelSanta Fe, NM Stan WeinsteinSanta Fe, NM
1.70 Silver 4 70.00 Steven SorensonAlbuquerque, NM Gloria HoplerAlbuquerque, NM Antje MuirAlbuquerque, NM Patricia PlummerAlbuquerque, NM
1.35 Silver 5 69.00 Mark VitalePlacitas, NM Ellen BrabsonAlbuquerque, NM Athena KellyAlbuquerque, NM Alan PopeAlbuquerque, NM
1.75 Silver 1 62.00 Marion AmmermanAlbuquerque, NM Elizabeth BennettAlbuquerque, NM John KeckAlbuquerque, NM Tracy WooleverAlbuquerque, NM
1.31 Silver 2 58.00 David BagleeAlbuquerque, NM Susan SackingerAlbuquerque, NM Janice BauerAlbuquerque, NM George Chip Hair JrAlbuquerque, NM

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
10 Jerry Keeran Josephine Atkins Cheryl Mitchell Shirley Gardner B 1 - - - - - 0.00 82.00 5.90 Silver
16 Louis Christen Jane Butel Subhas Shah Howard Friedman C 2/3 1/2 - - - - 0.00 81.00 3.88 Silver
9 Michael Delaney Egda Delaney Pat Zick Robert Warriner C 2/3 1/2 - - - - 0.00 81.00 3.88 Silver
7 Steven Lockwood Joseph Freedman Jan Evans Richard Weigle B 4 - - - - - 0.00 78.00 2.49 Silver
11 Janet French Scott Baker Linda Loye Randall Jones C 5/6 3 - - - - 0.00 71.00 2.27 Silver
17 Chloe Ella Fackenthall Byron Fackenthall Paul Hummel Stan Weinstein B 5/6 - - - - - 0.00 71.00 1.83 Silver
18 Steven Sorenson Gloria Hopler Antje Muir Patricia Plummer C - 4 - - - - 0.00 70.00 1.70 Silver
12 Mark Vitale Ellen Brabson Athena Kelly Alan Pope C - 5 - - - - 0.00 69.00 1.35 Silver
2 Gay Gillia Christa Cooper Lise Sullivan Nancy Kruger B - - - - - - 0.00 68.00 0.74 Silver
8 Terry Moynihan Ed Gosnell Sally Gosnell Jack Curtis C - - - - - - 0.00 65.00 0.84 Silver
19 Pamela Williams John Witkowsky Jan Heggem Cathrine Currie C - - - - - - 0.00 63.00 0.84 Silver
20 Marion Ammerman Elizabeth Bennett John Keck Tracy Woolever D - - 1 - - - 0.00 62.00 1.75 Silver
15 Craig Kippels David Shirley Arthur Shirley Gerald Wellman C - - - - - - 0.00 61.00 0.42 Silver
22 David Baglee Susan Sackinger Janice Bauer George Chip Hair Jr D - - 2 - - - 0.00 58.00 1.31 Silver
14 Ann Cole John Groves Tommie Undernehr Carmelita Pruett C - - - - - - 0.00 56.00 0.42 Silver
13 Barbara Kaspar Margaret Brosnan Don Austin Maxine Upchurch B - - - - - - 0.00 55.00 0.84 Silver
4 John Berry Sue Berry Lynn Hinrichs Karel Toohey C - - - - - - 0.00 51.00 0.21 Silver
6 Norma Mearns Robert Desjardin Panola Lisle Jackie Bradley C - - - - - - 0.00 50.00 0.42 Silver
3 Jim Dennis Patricia Gallacher Patricia Zavadil Mary Ella Smith C - - - - - - 0.00 49.00 0.63 Silver
5 Marcia Petta Ronald Rybak Ken Meyers Paul Harris D - - - - - - 0.00 48.00 0.42 Silver
1 Katherine Tyner Craig Tyner Susan Anderson Karen Soutar C - - - - - - 0.00 47.00 0.42 Silver
23 Jack Burch Edith Merrett Virginia Hanratty Joanne Vye D - - - - - - 0.00 32.00 0.42 Silver
21 Gayle Audy Eli Follick Deborah Kinsella Carmen Weslowski D - - - - - - 0.00 12.00

Bracket

Bracket available from Fast Results