Jun 17, 2016 - Friday 1:00 pm

Riesling Knockout Teams 2 Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
27.13 Gold 1 Larry PocockNew Westminster, BC Yue SuVancouver, BC Michael MoffattSurrey, BC Tom CottonSurrey, BC
18.99 Gold 2 Marv NordenPeachland, BC Grant WharryCalgary, AB John CooneVernon, BC Ian GibsonNaramata, BC
10.85 Gold 3/4 Mike ChristensenRed Deer, AB Don McCarthyWest Kelowna, BC Glenn CosseyInnisfail, AB Ed FlettRed Deer, AB
10.85 Gold 3/4 Judy HarrisSalmon Arm, BC Brian DixonGlendale, CA Ping DingKamloops, BC Jane FyfeKamloops, BC

Recaps

Section 12

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Delma Murray Rita Beny Ron Smith Koba Ter Neuzen A - - - - - - 0.00 2.71 Red
14 Paul Schwaighart Steven Pessin Ginny Stark David Taylor A - - - - - - 0.00 2.71 Red
13 Larry Pocock Yue Su Michael Moffatt Tom Cotton A 1 - - - - - 0.00 27.13 Gold
12 Jack Bradshaw Carole Bradshaw Lorraine Spik Arlene Petersen A - - - - - - 0.00
11 Nicholas France Judith Hess Dennis Duryea Dianne Cox A - - - - - - 0.00
10 Judy Harris Brian Dixon Ping Ding Jane Fyfe A 3/4 - - - - - 0.00 10.85 Gold
9 Mike Christensen Don McCarthy Glenn Cossey Ed Flett A 3/4 - - - - - 0.00 10.85 Gold
8 Ben Sills Hurlon James Dulan Pat Larin Angela Taylor A - - - - - - 0.00
7 Marv Norden Grant Wharry John Coone Ian Gibson A 2 - - - - - 0.00 18.99 Gold
6 Skip Carson Pamela Thaut Joan Merrill Nancy Murray A - - - - - - 0.00
5 John Brodrick John Keech Kathy Bye Rhoda Tafler A - - - - - - 0.00 2.71 Red
4 Joel Fuhrman Harold Dietrich James Thompson Galen Hesson A - - - - - - 0.00
3 Eric Pan Lisa Li Baixiang Liu Amy Gao A - - - - - - 0.00
2 Glen Fidler Marlene Lenstra Jadwiga Polujan Elsie Ball A - - - - - - 0.00 1.36 Red
15 Doug Hawrelak Nancy Cook David Willmott Teri Smoot A - - - - - - 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results