Jun 16, 2016 - Thursday 1:00 pm

Shiraz Knockout Teams 6 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.24 Gold|Red 1 Richard BickleyCalgary, AB Blake FlemingCalgary, AB Deborah CoolBlaine, WA Stephanie WilliamsDelta, BC
6.47 Gold|Red 2 Nick ArdenPenticton, BC Jim RyanShoreline, WA Faye PollhammerKelowna, BC Charlene FraserWest Kelowna, BC
3.70 Gold|Red 3/4 Tom PorterCranbrook, BC Gloria HoplandRossland, BC Max HeydeCranbrook, BC Sabine HeydeCranbrook, BC
3.70 Gold|Red 3/4 Dan BranscumOak Harbor, WA William MaxsonStanwood, WA Sharon CarpenterBellingham, WA Rebecca BrownBellingham, WA

Recaps

Section F

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Trudy Merritt Sharon Perry Bill Ophoff Don Gurski A - - - - - - 0.00
15 Audrey Hancock Sharon Gecse Judy Bateman Betty Hunt A - - - - - - 0.00 1.00 Red
14 Annette Miller Gillian Schramm Val Breen Anna Crouch A - - - - - - 0.00 1.00 Red
13 Ken Anderson Pat Anderson Mary Anne Crookes Grant Bell A - - - - - - 0.00
12 Dan Branscum William Maxson Sharon Carpenter Rebecca Brown A 3/4 - - - - - 0.00 3.70 Gold|Red
11 Russ Kidd John Maunsell Marlene Mahoney Liis Jeffries A - - - - - - 0.00
10 Rolande Joly Monica Jarvis Doug Cramen Clive Elkin A - - - - - - 0.00
9 Tom Porter Gloria Hopland Max Heyde Sabine Heyde A 3/4 - - - - - 0.00 3.70 Gold|Red
8 Lorraine Hirning Sue Kuipers Eric Mets Karen Krout A - - - - - - 0.00
7 Sally Alex Dottie Larson Rita Guzzard Joann Scholtz A - - - - - - 0.00 1.00 Red
6 Mark Hatten Marlene Manion Anna Keith Carter Patsy Neveau A - - - - - - 0.00
5 Richard Bickley Blake Fleming Deborah Cool Stephanie Williams A 1 - - - - - 0.00 9.24 Gold|Red
4 Ronald Anderson Nancy Anderson Hanna Kirby Joan Lund A - - - - - - 0.00
3 Janice Fallen Mary Stoa Melinda Lawson Mark Lawson A - - - - - - 0.00 1.00 Red
2 Nick Arden Jim Ryan Faye Pollhammer Charlene Fraser A 2 - - - - - 0.00 6.47 Gold|Red
16 Gale Muller Madeleine Bourgouin Joanne Emerman Deborah Messenberg A - - - - - - 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results