May 22, 2016 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted A/X Swiss Teams Event Summary

Session 2

13.0 Tables Based on: 25.0

Players

Overalls

 

mps Color A X VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.63 Silver 1 115.00 Cameron CottonChula Vista, CA Greg HouseSan Diego, CA Jon WrightSan Diego, CA Ivar StakgoldSan Diego, CA
7.22 Silver 2 90.00 Kitty CooperLakeside, CA Steven CooperLakeside, CA Mark PerlmutterSan Diego, CA Lynne FeldmanSan Diego, CA
5.42 Silver 3 82.00 Ronald KaySan Diego, CA William GrantSan Diego, CA Rick Norton JrVista, CA Steve BrunoOceanside, CA
4.06 Silver 4 81.00 Paul DarinSan Diego, CA Mac BusbySan Diego, CA Andrew LohSolana Beach, CA Joe HoudeVista, CA
4.77 Silver 5 1 77.00 Robert MooreSan Diego, CA Freda AndersonLa Jolla, CA George BessingerLa Mesa, CA Kathee BessingerLa Mesa, CA
3.58 Silver 2 72.00 Sandy KuchaRancho Santa Fe, CA Paul FosterCarlsbad, CA Lawrence EricksonSan Diego, CA Norman SchwartzCarlsbad, CA

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X A X
9 Cameron Cotton Greg House Jon Wright Ivar Stakgold A 1 - - - - - 0.00 115.00 9.63 Silver
2 Kitty Cooper Steven Cooper Mark Perlmutter Lynne Feldman A 2 - - - - - 0.00 90.00 7.22 Silver
7 Ronald Kay William Grant Rick Norton Jr Steve Bruno A 3 - - - - - 0.00 82.00 5.42 Silver
3 Paul Darin Mac Busby Andrew Loh Joe Houde A 4 - - - - - 0.00 81.00 4.06 Silver
10 Robert Moore Freda Anderson George Bessinger Kathee Bessinger X 5 1 - - - - 0.00 77.00 4.77 Silver
13 Sandy Kucha Paul Foster Lawrence Erickson Norman Schwartz X - 2 - - - - 0.00 72.00 3.58 Silver
4 Robert Shapley Alana Shapley Elaine Chan Michael Mezin X - - - - - - 0.00 68.00 1.20 Silver
1 Ellis Feigenbaum Suresh Mahajan Alex Fowlie Matthew Mallory Edward Frymoyer A - - - - - - 0.00 60.00 1.20 Silver
6 Rick Roeder Liliane Kirchhoff Evie Coufal John Coufal X - - - - - - 0.00 56.00 0.80 Silver
11 Maritha Pottenger Henri Farhi Pat Chapman Budak Barkan A - - - - - - 0.00 56.00 0.80 Silver
5 Timothy Flaherty Alan Rowen Murray Warmath Judy Rimer A - - - - - - 0.00 50.00 1.20 Silver
12 Marcus Evans Frances Every Miriam Bertram Sherman Gao X - - - - - - 0.00 46.00 0.40 Silver
8 Phyllis Yates David Abelow Matthew Kidd Valerie Fraser X - - - - - - 0.00 18.00 0.40 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results