May 01, 2016 - Sunday 10:00 am

Strati-Flighted Swiss Teams B/C/D Event Summary

Session 2

21.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.51 Gold 1 108.00 Joyce JosephGlencoe, IL Donald JosephGlencoe, IL Susan BassChicago, IL Michael SteinHighland Park, IL
4.88 Gold 2 92.00 Theodore ClemensGurnee, IL William Cooper JrLibertyville, IL Sandy PalmerShorewood, WI Dennis HawtinShorewood, WI
4.78 Gold 3 1 87.00 Janet StoneMadison, WI Daniel StoneMadison, WI Christine PriestMadison, WI Geoffrey PriestMadison, WI
3.59 Gold 4 2 83.00 Gustavo SaraviaOak Park, IL Ryszard MatuszczykDes Plaines, IL Pamela SimonsChicago, IL John MillerChicago, IL
2.69 Gold 5 3 79.00 Steve BrownHighland Park, IL Caryl BrownHighland Park, IL Scott BieberWilmette, IL Louise LaneChicago, IL
1.86 Gold 6 77.00 Sandi ParkMadison, WI Jan CobbVerona, WI Ronald GroshMiddleton, WI Elizabeth MeffertMadison, WI
2.02 Gold 4 76.00 Judy MesjakDowners Grove, IL Carol GrossOak Brook, IL Margaret YoungElmhurst, IL Arlene DoyleLa Grange, IL
1.59 Gold 5 74.00 Neal SperoHighland Park, IL Glorya SperoHighland Park, IL Bill DavisWoodridge, IL Tom Stegich
2.68 Red 1 71.00 Robert JuddAlgonquin, IL Timothy KleimeyerSleepy Hollow, IL Janice KoernerHuntley, IL Susan PowersN Barrington, IL
1.76 Red 2/3 67.00 Kimberly DavisMilwaukee, WI Denis NathanMequon, WI Jeffrey CopseyLa Crosse, WI James BloedornLa Crosse, WI
1.76 Red 2/3 67.00 Marlene NievinRacine, WI Anna RindfleischRacine, WI Gregg UnderheimOshkosh, WI Anna BianchiOak Park, IL

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
14 Joyce Joseph Donald Joseph Susan Bass Michael Stein B 1 - - - - - 0.00 108.00 6.51 Gold
19 Theodore Clemens William Cooper Jr Sandy Palmer Dennis Hawtin B 2 - - - - - 0.00 92.00 4.88 Gold
9 Janet Stone Daniel Stone Christine Priest Geoffrey Priest C 3 1 - - - - 0.00 87.00 4.78 Gold
12 Gustavo Saravia Ryszard Matuszczyk Pamela Simons John Miller C 4 2 - - - - 0.00 -5.00 83.00 3.59 Gold
16 Steve Brown Caryl Brown Scott Bieber Louise Lane C 5 3 - - - - 0.00 79.00 2.69 Gold
6 Sandi Park Jan Cobb Ronald Grosh Elizabeth Meffert B 6 - - - - - 0.00 77.00 1.86 Gold
11 Judy Mesjak Carol Gross Margaret Young Arlene Doyle C - 4 - - - - 0.00 -1.00 76.00 2.02 Gold
4 Neal Spero Glorya Spero Bill Davis Tom Stegich C - 5 - - - - 0.00 74.00 1.59 Gold
17 Jeannette Chase Jodi Smith Linda Davis Joan Siavelis B - - - - - - 0.00 74.00 0.88 Red
21 Kandy Ginsburg Patti Nahin Carole Latimer Gail Salinger C - - - - - - 0.00 73.00 0.77 Red
7 William Shunas Catherine Westbrook Richard Hanson Susan Hanson C - - - - - - 0.00 71.00 0.99 Red
15 Robert Judd Timothy Kleimeyer Janice Koerner Susan Powers D - - 1 - - - 0.00 71.00 2.68 Red
8 Kimberly Davis Denis Nathan Jeffrey Copsey James Bloedorn D - - 2/3 - - - 0.00 67.00 1.76 Red
20 Marlene Nievin Anna Rindfleisch Gregg Underheim Anna Bianchi D - - 2/3 - - - 0.00 67.00 1.76 Red
3 Marilyn Lewis Mary Berg Joan Orth Mary Schultz C - - - - - - 0.00 65.00 0.66 Red
1 Clark Johnson Jr Nona Hill Sylvia Dunne Carolyn Naselli C - - - - - - 0.00 -1.00 59.00 0.44 Red
18 Michael Santow Babette Brenner Judy Cohen Douglas Wurtzel D - - - - - - 0.00 57.00 0.66 Red
5 Dianne Kiehl Marlene Backus Joanne Behling Irene Bolton B - - - - - - 0.00 51.00 0.22 Red
2 Sheila Stillman Linda Garmisa Sandra Sweet Sue Lies D - - - - - - 0.00 48.00 0.33 Red
13 Kurt Litscher Janet Litscher James Karolewicz Kathy Karolewicz D - - - - - - 0.00 48.00 0.66 Red
10 Julie Porto Maggie Dugan Linda Frentzel Jane Leahy D - - - - - - 0.00 38.00 0.22 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results