May 11, 2016 - Wednesday 9:30 am

Stratified Swiss I Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.75 Gold 1 153.00 Stephen StewartOverland Park, KS John GranthamBentonville, AR Jim RussellSarasota, FL Rebecca RogersHenderson, NV Don StackKansas City, KS
6.56 Gold 2 134.00 Joan MillensKingston, NY David SabourinOttawa, ON Shan HuangToronto, ON Daniel KorbelRockville, MD
4.92 Gold 3 119.00 Marion GebhardtRichardson, TX Ann AliottaEdmond, OK Robert AdamsOklahoma City, OK David PearlmanSouthlake, TX Joann CourtOklahoma City, OK
3.69 Gold 4 115.00 Jay GibsonDallas, TX Martha YoungDallas, TX Lynne WoodRichardson, TX Nancy StantonLewisville, TX
4.32 Gold 5 1 97.00 Virginia MyersLubbock, TX Jane GiddensLubbock, TX Mary HildebrandLubbock, TX Gina SchultzLubbock, TX
3.24 Gold 2 1 88.00 Marlene DucharmeEdmond, OK Fay VranaOklahoma City, OK Patti SteeleEdmond, OK M Marie AnteneStillwater, OK
2.13 Gold 3/4 81.00 Jim GozaEdmond, OK Kay BickhamEdmond, OK Doris NeedhamNavarre, FL Bruno DellameaRichwood, TX
2.13 Gold 3/4 81.00 Mark ZeitlinDenton, TX T Jean KiddLantana, TX Charles BrownArlington, TX Sue GilbreathArlington, TX

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
2 Stephen Stewart John Grantham Jim Russell Rebecca Rogers Don Stack A 1 - - - - - 0.00 153.00 8.75 Gold
14 Joan Millens David Sabourin Shan Huang Daniel Korbel A 2 - - - - - 0.00 134.00 6.56 Gold
1 Marion Gebhardt Ann Aliotta Robert Adams David Pearlman Joann Court A 3 - - - - - 0.00 119.00 4.92 Gold
8 Jay Gibson Martha Young Lynne Wood Nancy Stanton A 4 - - - - - 0.00 115.00 3.69 Gold
6 Virginia Myers Jane Giddens Mary Hildebrand Gina Schultz B 5 1 - - - - 0.00 97.00 4.32 Gold
5 Marlene Ducharme Fay Vrana Patti Steele M Marie Antene C - 2 1 - - - 0.00 88.00 3.24 Gold
7 Dwight Bender Ed Rawlinson Dave Swarthout Donna Swarthout A - - - - - - 0.00 84.00 1.05 Red
3 Jim Goza Kay Bickham Doris Needham Bruno Dellamea B - 3/4 - - - - 0.00 81.00 2.13 Gold
11 Mark Zeitlin T Jean Kidd Charles Brown Sue Gilbreath B - 3/4 - - - - 0.00 81.00 2.13 Gold
9 Eugenia Snider Nancy Wray Beverly Wedel Michael Curry B - - - - - - 0.00 80.00 1.26 Red
4 Mary Collins Karen Young Faye Robinowitz Janie Funk C - - - - - - 0.00 66.00 0.42 Red
10 Bruce Burns Jack Killough Gary Straka Terrence Ibbs A - - - - - - 0.00 64.00 0.63 Red
15 Barbara Ching Susan Kroney Jeanne Wyatt Anne Curry C - - - - - - 0.00 64.00 0.84 Red
12 David Koble Dixie Wantoch Elizabeth Foster Therese Milford C - - - - - - 0.00 63.00 0.42 Red
13 Diane Lord Sherry Wortsmith Ann Lewis Sheila Mehaffy B - - - - - - 0.00 61.00 0.84 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results