Apr 03, 2016 - Sunday

Open Swiss Teams Event Summary

Session 2

23.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.95 Silver 1/2 1 83.00 Jennifer KoorsenFort Wayne, IN K KoorsenFort Wayne, IN James KartFort Wayne, IN Matthew FarberFort Wayne, IN
7.95 Silver 1/2 83.00 Lena HowardElkhart, IN Richard HastingsBristol, IN John KilleenMishawaka, IN Patricia KilleenMishawaka, IN
5.11 Silver 3 80.00 Geoff BridgesCarmel, IN Kendra BridgesCarmel, IN G FidlerIndianapolis, IN Marcia FidlerIndianapolis, IN
3.83 Silver 4 2 1 73.00 Jill CulbyBenton Harbor, MI Mary CoonSaint Joseph, MI Rami AntounSaint Joseph, MI Gail WellsBenton Harbor, MI
2.81 Silver 5/6 3/4 72.00 Rose FergusonFort Wayne, IN Donald FergusonFort Wayne, IN James VoelzFort Wayne, IN Aaron KrieserSaint Louis, MO
2.81 Silver 5/6 3/4 72.00 Wayne CarpenterChesterton, IN Laverne NikschPortage, IN Yuan HsuHammond, IN Dave BiglerHobart, IN
1.55 Silver 5 69.00 John TeshimaTrail Creek, IN Edmond DouvilleHobart, IN Donna SimonSouth Bend, IN Daniel SimonSouth Bend, IN
1.55 Silver 2 61.00 Vance SenecalSaint Joseph, MI Lynne BruehlmanSaint Joseph, MI Mike YoungStevensville, MI Brent ParsonsSaint Joseph, MI

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
2 Jennifer Koorsen K Koorsen James Kart Matthew Farber X 1/2 1 - - - - 0.00 83.00 7.95 Silver
19 Lena Howard Richard Hastings John Killeen Patricia Killeen A 1/2 - - - - - 0.00 83.00 7.95 Silver
21 Geoff Bridges Kendra Bridges G Fidler Marcia Fidler A 3 - - - - - 0.00 80.00 5.11 Silver
12 Jill Culby Mary Coon Rami Antoun Gail Wells Y 4 2 1 - - - 0.00 73.00 3.83 Silver
10 Wayne Carpenter Laverne Niksch Yuan Hsu Dave Bigler X 5/6 3/4 - - - - 0.00 72.00 2.81 Silver
8 Rose Ferguson Donald Ferguson James Voelz Aaron Krieser X 5/6 3/4 - - - - 0.00 72.00 2.81 Silver
15 John Teshima Edmond Douville Donna Simon Daniel Simon X - 5 - - - - 0.00 69.00 1.55 Silver
5 Cappy Gagnon Marian Gilbert Douglas Scripture Thomas Rossow X - - - - - - 0.00 68.00 0.99 Silver
22 Opal Jost Robert Adams Tom Sherbondy Gilbert Fox X - - - - - - 0.00 68.00 1.32 Silver
13 E Tim Carl Barbara Fedder Elaine Thompson Karen Nagy X - - - - - - 0.00 65.00 0.99 Silver
17 Gary Chaney Kimberly Grant Carol Watters Lee Baatz X - - - - - - 0.00 63.00 0.99 Silver
14 Vance Senecal Lynne Bruehlman Mike Young Brent Parsons Y - - 2 - - - 0.00 61.00 1.55 Silver
20 Dave Fred Patty Fred John Bodish Chris Habegger A - - - - - - 0.00 60.00 0.99 Silver
6 Steven Watson Louis Nimnicht Chris Grande Howard Piltch A - - - - - - 0.00 60.00 0.99 Silver
3 Joan Tobler Marian David William Searcy Virginia Stipp A - - - - - - 0.00 60.00 1.16 Silver
9 Karen Drain Florence Retek Donald Groch Barbara Myers X - - - - - - 0.00 57.00 0.99 Silver
4 Thomas Hebron Victor Papai George Goewey Tom Hallum A - - - - - - 0.00 52.00 0.66 Silver
11 Robert De Vries Robert Hopkins Vincent Trapani Gene Harris Y - - - - - - 0.00 51.00 0.66 Silver
18 Leroy Boser Irene Singleton Christine Barker Jo Ann Steigmeyer A - - - - - - 0.00 49.00 0.66 Silver
7 Linda Podlin Reggie Lowenhar Gregory Lyzun Richard Scheibelhut Mary Powell X - - - - - - 0.00 48.00 0.66 Silver
1 Ruth Minish Dennis David John Scheibelhut Bob Knoblock X - - - - - - 0.00 43.00 0.66 Silver
23 Mary Ann Filipiak Douglas Booth Patricia Manning Laurell Law Y - - - - - - 0.00 30.00 0.33 Silver
16 Lyla Lockhart Bonnita Laub Sally Frame Karen Pratt Y - - - - - - 0.00 13.00

Bracket

Bracket available from Fast Results