Mar 06, 2016 - Sunday

Sunday Stratified Swiss Event Summary

Session 2

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.98 Silver 1 89.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Uri LoewensteinSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT
5.99 Silver 2 88.00 Richard MillerOgden, UT Mike BerggrenSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT William BraunSalt Lake City, UT
4.49 Silver 3 79.00 Deirdre NickelSalt Lake City, UT Max AeschbacherSalt Lake City, UT Bill AeschbacherPark City, UT Ann MorinPark City, UT
3.47 Silver 4/5 1 70.00 Cindy ZimmermanSalt Lake City, UT Scott RosenbushSalt Lake City, UT Pete EdwardsSalt Lake City, UT Bonnie EdwardsSalt Lake City, UT
3.02 Silver 4/5 70.00 Aaron CavenderSandy, UT Jim FlesherSalt Lake City, UT Gail HensleighSalt Lake City, UT Judy HaynesSalt Lake City, UT
2.28 Silver 6 68.00 Doug AdairMidvale, UT Julianne AdairMidvale, UT Rhea FoulgerSalt Lake City, UT Anne LemmonSalt Lake City, UT
2.60 Silver 2 64.00 Susan AndersonSalt Lake City, UT Marsha CliftSalt Lake City, UT Barbara BollandSalt Lake City, UT Joan ColesSalt Lake City, UT
1.95 Silver 3 62.00 Steve RackhamOgden, UT Ann RackhamOgden, UT Marian SubicOgden, UT Carol StavrakakisOgden, UT
2.05 Silver 4/5 1/2 61.00 Richard DunieSalt Lake City, UT Bonnie LantzSalt Lake City, UT Alan SparrowSalt Lake City, UT Nancy SparrowSalt Lake City, UT
2.05 Silver 4/5 1/2 61.00 Joyce YoungSalt Lake City, UT Pamela HanrahanSandy, UT Cindy Williams Patricia DalgleishSalt Lake City, UT
1.32 Silver 3 51.00 Fred CoxeRiverton, UT Ray DudaMidvale, UT Steven GlaserSalt Lake City, UT Marjore ImmermanWyckoff, NJ

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
12 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A 1 - - - - - 0.00 89.00 7.98 Silver
14 Richard Miller Mike Berggren Alene Wrobel William Braun A 2 - - - - - 0.00 88.00 5.99 Silver
8 Deirdre Nickel Max Aeschbacher Bill Aeschbacher Ann Morin A 3 - - - - - 0.00 79.00 4.49 Silver
16 Aaron Cavender Jim Flesher Gail Hensleigh Judy Haynes A 4/5 - - - - - 0.00 70.00 3.02 Silver
17 Cindy Zimmerman Scott Rosenbush Pete Edwards Bonnie Edwards B 4/5 1 - - - - 0.00 70.00 3.47 Silver
11 Doug Adair Julianne Adair Rhea Foulger Anne Lemmon A 6 - - - - - 0.00 68.00 2.28 Silver
15 Rod Organt Judy Stanfield Steven Towner Massoud Tahmassebipour A - - - - - - 0.00 65.00 0.90 Silver
4 Susan Anderson Marsha Clift Barbara Bolland Joan Coles B - 2 - - - - 0.00 64.00 2.60 Silver
6 Harold Farnsworth Barbara Lundy Bob Donaldson Rosalee Gardner A - - - - - - 0.00 63.00 0.90 Silver
7 Steve Rackham Ann Rackham Marian Subic Carol Stavrakakis B - 3 - - - - 0.00 62.00 1.95 Silver
3 Ellie Stauffer Stelana Stojsic Ann Efnor Dorothy Vilven A - - - - - - 0.00 62.00 1.20 Silver
13 Richard Dunie Bonnie Lantz Alan Sparrow Nancy Sparrow C - 4/5 1/2 - - - 0.00 61.00 2.05 Silver
19 Joyce Young Pamela Hanrahan Cindy Williams Patricia Dalgleish C - 4/5 1/2 - - - 0.00 61.00 2.05 Silver
9 Fred Coxe Ray Duda Steven Glaser Marjore Immerman C - - 3 - - - 0.00 51.00 1.32 Silver
1 Diane Gaskill Vi Corkle Barbara Gural Candice Ragsdale-Polloc C - - - - - - 0.00 45.00 0.60 Silver
2 Calleen Precourt Marilyn Walker Bernice Roberson Donna Urbanek C - - - - - - 0.00 44.00 0.60 Silver
10 Becky Shreeve Shabari Shetty Arun Bidwai Vandana Jhawar B - - - - - - 0.00 38.00 0.30 Silver
5 Joann Okumura Paul Lund Larry Bonnette Ron Stanfield C - - - - - - 0.00 36.00 0.30 Silver
18 Linda Vernon Christine Carling Ruth Andersen Glenda Bradley C - - - - - - 0.00 24.00 0.30 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results