Mar 02, 2016 - Wednesday

2 Wednesday-Thursday KO Jumpin Jack Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
12.14 Gold 1 James RabbBirmingham, AL Pete PartinBirmingham, AL D Clark OgleBirmingham, AL Lorette OgleBirmingham, AL
8.50 Gold 2 Irene CrowderMadison, MS W Jean DensonBrandon, MS Caroline VanlandeghemRidgeland, MS Jennifer AbdallaJackson, MS
4.86 Gold 3/4 David JohnsonLagrange, GA Wendell AdamsLagrange, GA Elizabeth DemersNewnan, GA Karen SchmidtPeachtree City, GA
4.86 Gold 3/4 Georgia RabyHoover, AL Jeanne BlinnBirmingham, AL Peggy GoodwinBirmingham, AL Cheryl UpchurchBirmingham, AL

Recaps

Section 12

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 David Johnson Wendell Adams Elizabeth Demers Karen Schmidt A 3/4 - - - - - 0.00 4.86 Gold
13 Carol McDonald Rose Francis Larry Zwahlen Edward Paulling A - - - - - - 0.00 1.21 Red
12 Maureen Bryant Susy Philhours Anne Connell Helen Brooks A - - - - - - 0.00
11 Georgia Raby Jeanne Blinn Peggy Goodwin Cheryl Upchurch A 3/4 - - - - - 0.00 4.86 Gold
10 Michael Devivo Sherry Kamber Jeanne Wamack Linda Oliver A - - - - - - 0.00 1.21 Red
9 Jo Weatherly Janet Johnson Thomas Milko M Elizabeth Milko A - - - - - - 0.00
8 James Rabb Pete Partin D Clark Ogle Lorette Ogle A 1 - - - - - 0.00 12.14 Gold
7 Sherry Anton Ruth Bruner Robin Harben Gail Chambers A - - - - - - 0.00
6 Jo Taylor Margaret Taylor Gerald Bennett Janet Bennett A - - - - - - 0.00 0.61 Red
5 Irene Crowder W Jean Denson Caroline Vanlandeghem Jennifer Abdalla A 2 - - - - - 0.00 8.50 Gold
4 M. Clint Doss Tim Jones Lynn Mayes Albie McNeil A - - - - - - 0.00
3 Elizabeth Grace Carol Fischer Diane Strickland Elyse Mintz A - - - - - - 0.00
2 John Patterson Jane Patterson Linda Jacobs Alan Jacobs A - - - - - - 0.00 0.61 Red
14 Lora Adkins Ti Davis Mark Bruce Cheryl Caldwell A - - - - - - 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results