Feb 10, 2016 - Wednesday

2016 D21 GNT B Finals Event Summary

Session 2

23.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
26.00 Gold 1 Chin HuangFoster City, CA Ming-Xiang LiFremont, CA Donghui LuSan Jose, CA Michael YangPalo Alto, CA Chun ChangPalo Alto, CA Frank XieSunnyvale, CA
19.50 Gold 2 Ken RosenfeldSan Jose, CA Joel KoranskySaratoga, CA Marcus BallingerBurlingame, CA Eugene SorRichmond, CA
13.00 Gold 3/4 Yu ChangMilpitas, CA Pangjie XuSan Jose, CA Ethan LiuFremont, CA Qiang ZhangDublin, CA Renjun GuoDublin, CA
13.00 Gold 3/4 David SterlingWalnut Creek, CA Joan ClarkFremont, CA Marc RensonSan Mateo, CA Bob SannerPalo Alto, CA
5.85 Gold 5/8 Ameen PaulMountain House, CA Stan SitzmannPleasanton, CA Gilbert ReeserPleasanton, CA Gary MinnigPleasanton, CA
5.85 Gold 5/8 Richard WasserstromSanta Cruz, CA Lani RaySanta Cruz, CA Charles PenderSanta Cruz, CA Jonni FaircrestLos Gatos, CA
5.85 Gold 5/8 Edwin SeputisOakland, CA Glenn BoycePiedmont, CA Dan WongPleasanton, CA Prakash KaramchandaniFremont, CA John EidingerOakland, CA David PrattAlameda, CA
5.85 Gold 5/8 Michael HughesSan Jose, CA Bob EnensteinLos Altos, CA Alan WoodSan Jose, CA Arif JanjuaSaratoga, CA

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Kevin Schoenfeld Tsao-Tung Tsai Luen-Jyh Luo Douglas Burke A - - - - - - 0.00
14 Elenalani Lam Jeffrey Hack Preston Kauk Dorr Clark A - - - - - - 0.00
15 Mark Hersko Patricia Hertz Mary Omodt Joanne Pransky A - - - - - - 0.00
16 Michael Hughes Bob Enenstein Alan Wood Arif Janjua A 5/8 - - - - - 0.00 5.85 Gold
17 Xin Ge Tao Fan Antony Lee Qucheng Gong A - - - - - - 0.00
18 Max Schireson Cadir Lee William Bailey Olivier Chapelle Aravind Alwan A - - - - - - 0.00
19 David Sterling Joan Clark Marc Renson Bob Sanner A 3/4 - - - - - 0.00 13.00 Gold
20 Dan Bergmann Rick Wilson Paul Dubois John Engstrom A - - - - - - 0.00
21 Gary Near Emmanuel Vacakis Art Quey Marion Robertson A - - - - - - 0.00 1.09 Red
22 Irwin Lichtblau Kathryn Von Dohre Norman Marks Nadine Levine A - - - - - - 0.00
13 Edwin Seputis Glenn Boyce Dan Wong Prakash Karamchandani John Eidinger David Pratt A 5/8 - - - - - 0.00 5.85 Gold
12 Richard Wasserstrom Lani Ray Charles Pender Jonni Faircrest A 5/8 - - - - - 0.00 5.85 Gold
11 Steve Chen Sarah Chen Mike Cailean Stephen Tu A - - - - - - 0.00
2 Ameen Paul Stan Sitzmann Gilbert Reeser Gary Minnig A 5/8 - - - - - 0.00 5.85 Gold
3 Richard Feinberg Kunio Okui Linda Gross Rajan Jeyakumar A - - - - - - 0.00
4 Randy Ryals Carol Kemper Stephanie Singer Arthur Mirin A - - - - - - 0.00 1.09 Red
5 Robert Haar Charles Riffle Douglas Grant Arti Bhargava Todd Werby Richard Riezman A - - - - - - 0.00
6 Yu Chang Pangjie Xu Ethan Liu Qiang Zhang Renjun Guo A 3/4 - - - - - 0.00 13.00 Gold
7 Ken Rosenfeld Joel Koransky Marcus Ballinger Eugene Sor A 2 - - - - - 0.00 19.50 Gold
8 Kathrine Loh Andrew Fine Bonnie Macbride Bradley Komsthoeft A - - - - - - 0.00
9 Linda Nemmer Randy Jones Peggy Sprague James Ducey A - - - - - - 0.00 1.09 Red
10 Edward So Jack Uppal Y Chen Don-Min Tsou A - - - - - - 0.00 1.09 Red
23 Chin Huang Ming-Xiang Li Donghui Lu Michael Yang Chun Chang Frank Xie A 1 - - - - - 0.00 26.00 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results